KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Manjani: Apartamentet me kontratë porosie nuk do të konfiskohen

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka deklaruar se ka nxjerrë një udhëzim në të cilin sqarohet se përmbarimi nuk mund të konfiskojë apartamentet me kontratë...

Aksident në aksin Bulqizë-Peshkopi, humbin jetën dy persona

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidendi të rëndë rrugor në aksin Bulqizë-Peshkopi, në vendin e quajtur “Tre Çezmat”. Mësohet se  kamionçina...

Qytetarë, studentë e pedagogë protestë para komisariatit nr. 1: Studentët në liri! Ministrja në qeli!

https://www.facebook.com/651561178215203/videos/1147526598618656/   Qytetarë, studentë e pedagogë kanë dalë në protestë përpara komisariatit nr.1 të policisë në mbrojtje të studentes dhe aktivistes Mirela Ruko, që i hodhi...

Rama: Frikë nga Gjykata Kushtetuese se do pengojë Vettingun

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me studentët e sapodiplomuar të Fakultetit të Drejtësisë, frikën se Gjykata Kushtetuese do të bllokojë ligjin e Vettingut, pasi...

Rregulla të reja dhe pagesë për udhëtimet pa viza në BE

Komisioni Evropian ka propozuar një sistem të ri evropian informacioni dhe autorizimi për udhëtimet, i quajtur ETIAS, sistemi synon forcimin e kontrollit dhe të...

Paloka: Kreut të Tatimeve në Dibër iu kap vëllai me drogë/ Tahiri: Kush e arrestoi? Ai s’ka vëlla

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka deklaruar se është arrestuar nga policia vëllai i Drejtorit të Tatimeve në Dibër me 75 kg drogë....

Çlirimi i Tiranës/ Meta e Veliaj homazhe tek “Ushtari i Panjohur”

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana kremton sot 72-vjetorin e çlirimit. Kryetari i parlamentit Ilir Meta dhe kryetari i Bashkisë Erion Veliaj theksuan rëndësinë e integrimit duke përkujtuar...

Sarandë- Plagoset duke mbledhur bimë medicinale, dërgohet me helikopter drejt Tiranës

Një 46-vjeçar është rrëzuar në një terren të vështirë teksa po mblidhte bimë medicinale në zonën e Kasolles në rrethin e Sarandës. Policia bën me...

Deputetët e PS kërkojnë mbledhjen e Byrosë: Masë disiplinore Palokës

Disa deputetë të Partisë Socialiste i kanë kërkuar Byrosë së Kuvendit për mbledhje urgjente dhe marrjen e masës disiplinore për deputetin Edi Paloka. Deputetët socialistë akuzojnë...

Rama: Sali! Je lulëkuqja e fundit e varur në mur

Ish-kryeministrit Berisha, teksa donte të ilustronte me lajme të mediave të huaja, problematikat me drogën, plehrat, e trafikun, Berisha ka lexuar disa tituj në...

Lajmet e fundit

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...

Greqia “tregon dhëmbët”, blen automjetet e reja luftarake

Ushtria greke është pajisur me automjete të reja të blinduara. Mediat fqinje e raportojnë si “dritë jeshile”, e cila do të sjellë më shumë...