KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Albin Kurti reagon për tensionet në veri: Serbia po provokon konflikt serioz ndërkombëtar!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti  ka akuzuar Serbinë  se po cënon paqen në vend. Me një postim në Facebook ku ka reaguar për djegien e...

Vijon mbledhja në selinë blu, Grupi i PD: Nuk e njohim vendimin e Konferencës së Kryetarëve për zhvillimin e komisioneve online

Grupi Parlamentar  i PD ka vendosur të mos e njohë vendimin e Konferencës se Kryetareve për mbledhje online të komisioneve. Raportohet se në mbledhje PD...

Djegia e Qendrës së Regjistrimit në Zubin Potok/ Ministri Brendshëm i Kosovës: Nuk manipulohemi nga tensionet (Foto+Film)

Qendra e Regjistrimit në Zubin Potok është djegur nga serbët të cilët nuk po e pranojnë reciprocitetin për targat. Lidhur me këtë lajm ka reaguar...

PD mbledh sot Grupin Parlamentar, pritet vendimi për Komisionet Parlamentare, në fokus dhe Reforma Territoriale

Partia Demokratike do të mbledhë këtë të shtunë Grupin e saj Parlamentar, në orën 11:00, në selinë blu. Në mbledhje do të diskutohet mbi vendimin që...

Bllokuan aksin Elbasan-Librazhd duke hequr barrierat e vendosura nga ARRSH/ Procedohen penalisht 3 persona

3 shtetas janë proceduar penalisht pasi bllokuan aksin Elbasan Librazhd. Shtetasit L.B., 50 vjeç, B.H., 58 vjeç dhe J.Xh., 46 vjeç, banues në Elbasan...

Dita e gjashtë e reciprocitetit të targave, veriu i Kosovës vazhdon të mbetet i bllokuar

Prej 6 ditësh dy pikat kufitare Kosovë-Serbi në veri të Kosovës, vazhdojnë të qëndrojnë të bllokuara. Policia e Kosovës po vazhdon të qëndrojë në pikat...

Rama intervistë për televizionin francez: I kemi idetë e qarta, të bashkuar kundër terrorizmit! Afganët s’i pranuam me kërkesë të SHBA (film)

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë nga Nju Jorku për televizionin francez “TV5MONDE”, ku  është shprehur se Shqipëria, si anëtare e Këshillit të...

Operacioni “Bisha”/ Policia e Italisë arreston grupin shqiptar për trafikun e kokainës, sekuestrohen 25 mijë euro

Policia e Italisë ka arrestuar 5 persona mes tyre tre shtetas shqiptarë të moshës 22, 27 dhe 55 vjeç të cilëve iu sekuestrua një...

Universiteti i Mjekësisë merr vendimin: A do të kthehen studentët në auditore

Universiteti i Mjekësisë ka vendosur ditën e sotme që për vitin e ri akademik studentët të kthehen në auditore. Në një njoftim të shpërndarë...

Jep dorëheqjen kreu i kadastrës në Sarandë, ja kush e zëvendëson

Pas 5 muajsh në detyrë, mesditën e sotme ka dhënë dorëheqjen kreu i kadastrës në Sarandë, Andri Dhima. Në vendin e tij u emërua Aida...

Lajmet e fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 26 shtator 2021

Dashi Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://www.youtube.com/watch?v=S4nvAymiDjo

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...