KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Aksidenti tek Uji i Ftohtë, arrestohet shefi i hetimit të aksidenteve, devijoi hetimin në favor të firmës së ndërtimit

Sektori i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) Vlorë  ka arrestuar në orët e para të ditës së sotme shefin e Seksionit...

Shpëtim Idrizi: Hartën e Çamërisë kam gjithë të drejtën e Zotit ta mbaj ku të dua

Nënkryetari i Kuvendit, Shpëtim Idrizi i ftuar në emisionin e “Tonight me Ilva Taren” ka thënë se 28 Nëntori është një akt i jashtëzakonshëm. I...

OSHEE – Moti i keq, këto janë zonat pa energji elektrike

OSHEE bën të ditur se defektet janë shkaktuar  nga erërat e forta ku Shkodra është rajoni më i prekur. Rreth 1500 punonjës janë angazhuar në...

Rrezik i ri për Reformën në Drejtësi, gjyqtarët bëhen bashkë dhe ankimojnë në Kushtetuese ligjin për statusin e tyre

Pas Vettingut, një tjetër ligj pjesë e paketës së Reformës në Drejtësi, mbërrin në Gjykatën Kushtetuese. Si asnjëherë më parë, Unioni dhe Shoqata e...

Temperaturat nën 0, në Kukës e Korçë reshje dëbore

Meterologët parashikuan ditën e martë kur temperaturat do të zbrisnin nën 0 gradë celcus. Ashtu siç ishte paralajmëruar, Shqipëria është gdhirë këtë të martë...

Basha nga Përmeti: PD pranë njerëzve, të zgjidhim hallet e tyre

“Hapje, bashkim, qëndrim pranë njerëzve”. Kjo ka qenë porosia e kryetarit të PD, Lulzim Basha për demokratët e Përmetit. Në një takim të zhvilluar me...

Durrës/ Dhunë në familje, i hedh ujë të nxehtë në trup bashkëshortes

Në familjet shqiptare vazhdon te mbetet mjaft shqetësuese dhuna në familje. Rasti i fundit është shënuar në qytetin e Durrësit ku një 35-vjeçar ka djegur...

Kukës, arrestohet 26-vjeçari i shpallur në kërkim nga Finlanda

Një 26-vjeçar nga Mitrovica është arrestuar nga policia kufitare në doganën e Morinës pasi rezultonte i shpallur në kërkim nga autoritetet finlandeze me akuzën...

Shqipëria, shteti me dokumentin themelor të humbur

Në foto shihni një kopje të dokumentit të pavarësisë. Firmëtarët e kësaj shpallje janë themeluesit e mëvetësisë së Shqipërisë. Ky dokument me vlerë të paçmuar...

“Dhuro Dashuri”, lëvizja që e feston Flamurin me bamirësi

Ka mënyra nga më të ndryshmet në kremtimin e Ditës së Pavarësisë. “Dhuro Dashuri” ka zgjedhur që festojë duke bërë bamirësi. Nxënësit e klasë së...

Lajmet e fundit

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...