KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Shpëtim Idrizi: Rama dhe Paloka zhgënjyes tek kuajt e ngordhur

Kryetari i PDIU-së nuk ka mundur ta fshehë dot zhgënjimin me kreun e qeverisë Rama dhe drejtuesin e opozitës, Paloka, të cilët kanë heshtur,...

Ura apo trapi?

Nga Ahmet Zani Trapi ka zëvendësuar urën në fshatin Shkopet dhe kjo po i ndihmon banorët për të kaluar nga njëra anë në tjetrën. Fotot...

Gjermania paralajmëron: Nëse nuk miratoni reformën në drejtësi, ju heqim statusin kandidat

Deputeti gjerman Gunther Krichbaum: Reforma në Drejtësi të miratohet më 21 korrik Intensifikohet presioni i ndërkombëtarëve për miratimin e reformës në drejtësi. Deputeti gjerman, Gunther ...

PDIU dhe Shoqata “Çamëria” homazhe në varrezat e Kllogjerit

PDIU dhe Shoqata “Çamëria” marshuan drejt varrezave të Kllogjerit, atje ku prehen eshtrat e popullsisë çame të masakruar nga genocidi grek. Kryetari i PDIU-së...

Mesila Doda: Brexit na mëson të bashkohemi në një Shqipëri

“BE u katandis në një korporatë burokratësh njerëzish pa vizion e pa ide që nuk inspirojnë dot askënd” “Europa e sotme nuk ka asfare fytyrën...

Mesila Doda: Faleminderit Blushit dhe Hafizit që erdhën tek amendamenti i PDIU-së

Deputetja e PDIU, Mesila Doda ka kujtuar se propozimi i Blushit për zgjedhjen e Presidentit nga populli është vetëm një rikthim tek amendamenti i dhjetorit...

Arben Llalla: Ja si u manipulua Historia për Çamërinë

"Kam 20 foto të Vangjel Dules të veshur si dhjak, dhe ai e di kush m’i ka dhënë" Një shqiptar i Labërisë zbulon anët më...

Këto vajza të gjora kanë nevojë për ndihmë

Nga Ahmet Zani Në pamje të parë këta fëmijë, duken si gjithë të tjerët, por në fakt nuk janë ashtu. Tre motra të moshës 6,...

Çuna jua paçim borxh!

Shqipëria fiton me Rumaninë 1 me 0 me gol të Armando Sadikut shënuar në pjesën e parë. Skuadra mund të fitonte edhe më thellë, por...

Shpëtim Idrizi: Akademia e Shkencave po fle gjumë për Çështjen Çame

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi deklaroi se do të ndërmeren hapat deri në zgjidhjen ligjore, ndërsa do të regjistrohen të gjithë qytetarët e komunietit...

Lajmet e fundit

Me mandatin e tretë të Ramës, Shqipëria i afrohet Kolumbisë jo Europës

Me statusin në Tëitter në mbrojtje të gruas së Carlos , Edi Rama i dha përgjigje dhe pyetjes pse e do mandatin e tretë. Sikur...

Tentoi të futej në Shqipëri pa deklaruar paratë, sekuestrohen 21.900 paund të qytetares britanike

Në doganën e Rinasit janë sekuestruar 21.900 paund, të cilat i përkisnin një qytetareje britanike. Shtetases britanike me iniciale J.R.B iu gjetën paratë e padeklaruara...

Besnik Muçi: Soreca dhe Reforma në Drejtësi si “Aventurë Unike”

Nga Besnik Muçi “Reforma në Drejtësi ka qënë një Aventurë Unike”- tha me gojën plot dhe me një “pafajësi unike” mbrënë në televizionin “euro news...

4 viktima dhe qindra të infektuar në 24 orë, tejmbushen spitalet COVID

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë humbur jetën 4 persona për shkak të COVID-19, ndërkohë që kanë rezultuar pozitivë 299 të...

Zbulimi sensacional: Roma ishte koloni sarde, pra pellazge

Zërat që  shkrimet e para të gjetura në Italinë e sotme ishin latine, përditë e më shumë po e marrin të vërtetë se ato...