KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Rama deputetëve të PD: Në kafe së bashku dukemi sikur jemi një parti

"Të gjithë jemi shqiptarë, ndajmë të njëjtat qytete dhe jemi komshinj me njëri-tjetrin" Kështu ka thënë nga foltorja e Kuvendit Kryeministri Rama duke ironizuar partinë...

TV Klan: Përkthimi i gabuar i Vetting-ut/ Dyshime se Euralius e bëri me dashje

Euralius turpëron Shqipërinë përpara Europës. Tashmë është provuar zyrtarisht se misioni që asiston vendin tonë në konsolidimin e sistemit të drejtësisë është autori i...

Elbasan/ Të rinjtë kundër ngritjes së inceneratorit: Plehrat të riciklohen, jo të digjen

Ditën e shtunë grupimi rinor kundër djegies së plehrave do të organizojë një protestë masive para Prefekturës së Elbasanit, për të kundërshtuar ngritjen e...

Forcat e Armatosura kërkojnë ushtarë, ja kriteret që duhet të plotësoni

Forcat e Armatosura Shqiptare  vazhdojnë rekrutimin për të gjithë të rinjtë që duan ti bashkohen ushtrisë. Ministria e Mbrojtes bën me dije se të gjithë...

Reportazhi i BBC/ Kryeqyteti Europian i kanabisit

Gazetarja e BBC Linda Pressly ka bërë një reportazh në Shqipërinë ku ka takuar prodhues të kanabisit në rrethinat e Tiranës të cilët tregojnë...

Ristani: Rama fyeu administratën, modeli i tij janë trafikantët

Sekretari i përgjithshëm i PD, Arben Ristani akuzoi  kryeministrin Rama se, një ditë më parë, me “zhargonin e tij ordiner fyeu punonjësit e administratës...

Shkodër/ Mjekët në protestë: Gabimet mjekësore, jo vepër penale, ndryshoni ligjin

Paraditen e sotme mjekët e spitalit rajonal të Shkodrës  protestuan duke kërkuar abrogimin e nenit 96 të Kodit penal i cili trajton çështjen e...

Prokurori i Antimafias se Leçes takohet me Kryeprokurorin Llalla

Prokurori i Antimafias se Leçes, Kataldo Mota, është takuar mëngjesin e sotëm me Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla dhe prokurorë të Krimeve të Rënda. Mësohet...

Porti Durrës/ Sekuestrohen 190 kg kanabis, arrestohet 33 vjeçari (foto)

Policia ka sekuestruar një sasi prej 190 kg kanabis sativa e cila është gjetur e fshehur në dyshemenë e kamionit gati për tu larguar...

Kuçovë/ 57 vjeçari vret me thikë bashkëshorten

Një ngjarje  e rëndë ka ndodhur gjatë orëve të natës në fshatin Drizë të Kuçovës. Shtetasi Rruzhdi Luzi 57 vjeç ka vrarë me thikë në...

Lajmet e fundit

Kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi (Film)

Kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi në festën e flamurit tonë kombëtar. Videoja kur Burj Khalifa vishet me...

Rritet numri i të shtruarve në spitalet Covid, ja si paraqitet gjendja e tyre

Edhe ditën e sotme në vendin tonë u shënua një tjetër shifër e lartë viktimash nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit sipas të...

16 humbje jete dhe 545 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë vijon të mbetet i lartë. Covid-19 ka marrë 16 jetë në 24 orët e fundit në...

Përmbytjet shkaktojnë tragjedi në Itali, tre të vdekur dhe dy të zhdukur

Moti i keq ka shkaktuar të paktën tre viktima në zonën e Nuorese-s në ishullin Sardegna të Italisë. Mediat italiane raportojnë edhe për dy të...

Pandemia koronavirus, 400 mijë viktima në Europë

Rreth 61 milionë raste me Covid-19 numërohen zyrtarisht në të gjithë botën që prej fillimit të pandemisë, që u ka marrë jetën më shumë...