KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Micotaqi pret Janullatosin me flamurin grek

Kryepeshkopi Anastas që thirret si kryepeshkop i Kishës Otodokse Autoqefale të Shqipërisë u prit të enjten në Athinë në selinë e partisë greke "Demokracia e...

Punimet për TAP zbulojnë objektin arkeologjik të shekullit të VI

Punimet për rehabilitimin e rrugëve dhe urave ndihmëse të Gazsjellësit transadriatik TAP, zbuluan një objekt arkeologjik  i shekullit të VI të erës sonë që...

Destinacioni i kësaj vere… (video)

Nga Rexhina Biba Plazhi i Spillesë është shndërruar tërësisht këtë sezon veror. Dikur vijën bregdetare të këtij plazhi e shikonim të rrëmujshëm, të pa sistemuar,...

BE: Vetingu të miratohet tani! 10 prokurorët nisen menjëherë për tajnim në SHBA

EURALIUS dorëzoi mbrëmë në Kuvend ligjin për vetingun të ripunuar bashkë me ultimatumin e SHBA-së dhe BE-së për ta miratuar nesër dhe jo në shtator EURALIUS ka përpunuar ligjin...

Mitropoliti Andreas para se të akuzojë Ramën dhe çamët të shohë këto foto

Nga Arben Llalla Mitropoliti i Konicës, Pogoniatit dhe Drinopoleos, Andreas reagoi me një komunikatë kundër kryeministrit Rama, të cilin e akuzoi për ftohjen dhe nxitjen...

Mbërrin në Tiranë ekipi i Byrosë Federale të Hetimit të SHBA-së

Byroja Kombëtarë e Hetimit, institucioni i parë që ngrihet në procesin e zbatimit të reformës në drejtësi. Jashtë këtij institucioni ata që kanë qenë...

Mesila Doda: A keni frikë? (video)

Tash, rëndom të gjithë kanë të njëjtin opinion për politikanin, sa i kanë bërë identikitin. Ju vizatojnë si hajna që vidhni ç’të mundni. Ju vizatojnë si...

Kotzias e shkarkon, ajo zgjidhet në krye të EULEX në Kosovë

Diplomatja Aleksandra Papadhopulu sapo është zgjedhur shefe e zyrës së EULEX në Kosovë. Ajo e merr këtë detyrë në 1 shtator 2016. Diplomatja Aleksandra Papadhopulu ka...

Mesila Doda: Lajm i mirë, rrëzohet neni i martesave gay

Komisioni i Posaçëm i Reformës është dorëzuar dhe e ka rrëzuar nenin 18, i cili i hapte udhë martesave homoseksuale. Kjo betejë ishte bërë...

Ilir Meta: Gjejmë marrëveshjen për reformën dhe rrëzojmë qeverinë

Kryetari i Kuvendit ka kërkuar që negociata për gjetjen e kompromisit të kryehet jo vetëm nga Lulzim Basha dhe Edi Rama, por të zhvillohet...

Lajmet e fundit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit “padit” në Danimarkë kryeministrin Edi Rama, merr menjëherë përgjigje

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thotë se ka kërkuar nga institucionet e shtetit danez të hetohen veprimet që çuan në shembjen e Teatrit Kombëtar. Ministrit...

Shpërthen cisterna me benzinë në Nigeri, të paktën 23 viktima, përfshirë studentë

Të paktën 23 persona, përfshirë studentë, u vranë pas një shpërthimi të cisternës në shtetin Kogi, Nigeria qendrore të Mërkurën, tha policia lokale. Idris Fika...

Gjermania në valën e dytë të COVID-19? Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve të reja në 24 orët e fundit

Ashtu si në Britaninë e Madhe dhe shumë vende të tjera europiane, edhe në Gjermani shifrat e infektimeve të reja janë rritur ndjeshëm ditët...

Pamje shokuese në Rusi/ Zogj të ngordhur bien nga qielli në qytetin afër centralit bërthamor (film)

Tingëllon si një skenar filmash fantashkencë, por është një ngjarje e vërtetë dhe ka ndodhur në një qytet rus. Bëhet fjalë për një ndodhi të...

Ja emrat e mjekëve që do dalin në protestë në oborrin e QSUT. Policia u refuzon lejen: Jemi në kohë Covid-i.

Mjekët kanë paralajmëruar një protestë ditën e nesërme para oborrit të QSUT-së, por policia u ka refuzuar lejen me arsyetimin se nuk lejohen grumbullimet...