KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Itali/ Arrestohet shqiptari për trafik droge

Një shqiptar ka rënë në pranga, pasi iu kap me 500 gr kokainë nga Guardia Di Financa. Bëhet me dije se shqiptari, identiteti i të cilit...

Berat/ Arrestohet polici dhe 3 të tjerë, kërkonin 200 euro për të kaluar në Greqi,

Policia e Beratit ka vënë në pranga 4 persona, njëri prej të cilëve punonjës policie. Shtetasit u kapën në Kakavijë duke kaluar drejt Greqisë 2...

Tiranë, arrestohen dy persona, shpërndanin drogë në lokalet e ish-bllokut

Janë arrestuar dy persona për shpërndarje kokaine në lokalet e natës në Tiranë Policia ka finalizuar operacionin e koduar “Bear”, gjatë të cilit janë  vënë...

Gramsh/ Arrestohet 30-vjeçari, i gjenden municione në banesë

Një 30-vjeçar është arrestuar nga policia, pasi në banesën e tij në fshatin Pishaj të Gramshit janë gjetur mijëra fishekë. Bledar Kumrija u arrestua nga...

Durrës/ 16-vjeçari plagoset me biçak nga bashkëmoshatari pranë shkollës

Një 16-vjeçar është plagosur me thikë në këmbë nga një bashkëmoshatar i tij, në lagjen 16 në qytetin e Durrësit në afërsi të një...

Tiranë, gjendet trupi i pajetë i një të moshuari në Kombinat

Mëngjesin e së enjtes ësstë gjetur turpi i pajetë i një të moshuari në zonën e Kombinatit, në Tiranë. 71-vjeçari me inicialet Y.H është gjetur...

Drejtori i CIA John Brennan, vizitë të papritur në Tiranë

Në fshehtësi të plotë, ashtu si dhe e kërkon sëra, ka qenë mysafir në Tiranë drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA), John Brennan. Mësohet...

Integrimi/ Basha takon Merkel: Shqipëria ka nevojë për mbështetjen e Gjermanisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel në Gjermani, gjatë punimeve të Kongresit të CDU-së, ku Merkel...

Bregu takon familjarët e Liljana Rukos: T’i lidhim pension fëmijëve (video)

Deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu ishte sot në Fier ku është takuar me prindërit e të ndjerës  Liljana Ruko, gruas që humbi jetën...

Amnistia/ 1000 të dënuar do të dalin nga burgu

Rreth 1000 të burgosur pritet të lënë qelitë, ndërsa 3000 të tjerë do të përfitojnë ulje dënimi, nga amnistia e propozuar nga Ministria e...

Lajmet e fundit

Policia jep detaje për vdekjen e 50-vjeçarit që tërhoqi zvarrë qenin e tij

Ditën e sotme ka ndërruar jetë 50-vjeçari Faik Përkoxha i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin e një qeni. Ai u fotografua...

Libani nuk gjen qetësi, shpërthen depo e armëve, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditëm e sotme në Liban, ku ka shpërthyer një depo armësh. Mediat e huaja bëjnë me dije se nga...

Kollomoqi që na jep çdo ditë Qeveria

Nga Klodian Tomorri  Gjatë viteve 80’, teksa “ZIS-at” e Partisë transportonin në autokolonë, misër nga Lushnja në Berat, njëri nga magazinierët e rezervave të shtetit në...

Shtyhet takimi i Këshillit Europian, karantinohet presidenti Charles Michel

Është shtyrë takimi i Këshillit Europian pasi presidenti i Këshillit Europian, Charls Michel është karantinuar. Michel është karantinuar pasi roja e tij e sigurisë ka...

3 viktima nga Covid-19 në vend, numri i rasteve të reja vijon të jetë i lartë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në vend, si dhe janë regjistruar 131 raste...