KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Kumbaro: Dritëro Agolli meriton të përcillet me buzëqeshje

Pas ndarjes nga jeta të shkrimtarit të madh shqiptar, Dritëro Agolli, ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro tha se humbja e Dritëroit dhëmb dhe se...

Lu reagon ndaj akuzave të Lallës: Nuk friksohem, reforma në drejtësi do të bëhet

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka reaguar pas akuzave të bëra një ditë më parë nga kryeprokurori Adriatik Llalla. Lu shprehet që nuk ndjehet...

Shuhet Dritëro Agolli

Ka ndërruar jetë, në moshën 85-vjeçare, shkrimtari i mirënjohur Dritëro Agolli. Pak ditë më parë, ai pësoi një përkeqësim të menjëhershëm që detyroi familjarët...

Mbledhja e Këshillit të Sigurisë, Nishani: Çështja shqetësim serioz

Pas mbledhjes së Këshillit të Sigurimit Kombëtar për të diskutuar lidhur me çështjen “Balili”, Presidenti i Republikës Bujar Nishani theksoi se shqetësimi i ngritur...

Durrës/ Qytetarët në protesta për Velierën: Po shkatërrojnë vlerat arkeologjike (foto)

Me parrulla " Kundër shkatërrimit të mjedisit" qytetarët e Durrësit kanë protestuar  kundër projektit të Velierës, që do ndërtohet në qendër të qytetit bregdetar....

Studentët rrezikojnë përjashtimin nga tarifa studimore

Ndonëse Vendimi nr. 699, datë 22.10.2014 i Këshillit të Ministrave “Për përjashtimin ose reduktimin nga tarifa vjetore e shkollimit të studentëve që ndjekin programet...

Mori 2 mijë euro ryshfet/ Pezullohet nga detyra gjyqtarja e Elbasanit

Gjyqtarja e Gjykatës së Elbasanit Pajtime Fetahu është pezulluar nga detyra me akuzën e korrupsionit pasiv. Pushimi i saj nga detyra vjen vetëm pak ditë...

Nis mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, mungon Rama

Këshilli i Sigurisë Kombëtare  ka nisur mbledhjen, e cila mbahet për faktin e mos arrestimit të shumë kërkuarit Klemend Balili. Mbledhja e Këshillit të Sigurisë...

Ndërtohet tuneli për furnizimin me ujë të Tiranës nga burimet e Shën-Mërisë

Krahas investimeve në përmirësimin e rrjetit të shpërndarjes së ujit të pijshëm në qytet, Bashkia e Tiranës ka nisur edhe investimet strategjike për të...

Trafikonin 214 kg drogë drejt Greqisë, arrestohen dy shqiptarë

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke pasi po trafikonin 214 kg marijuanë. Shqiptarët u kapën në flagrancë në Igumencë, pranë fshatin Vasiliko. Të...

Lajmet e fundit

Shtyhet takimi i Këshillit Europian, karantinohet presidenti Charles Michel

Është shtyrë takimi i Këshillit Europian pasi presidenti i Këshillit Europian, Charls Michel është karantinuar. Michel është karantinuar pasi roja e tij e sigurisë ka...

3 viktima nga Covid-19 në vend, numri i rasteve të reja vijon të jetë i lartë në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit 3 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me koronavirus në vend, si dhe janë regjistruar 131 raste...

Shpëtim Idrizi komenton vizitën e Ramës në Athinë: Kryeministri bëri deklarata jokoherente për të mbajtur pushtetin (film)

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin "5 pyetjet" nga Babaramo në Report Tv ku foli për marrëveshjen e detit mes...

Një shekull gruaja e legjendës Selman Stërmasi

Zonja Nezihat Stërmasi është gruaja e legjendës së futbollit shqiptar dhe të Tiranës, Selman Stërmasi. Ajo kishte sot ditëlindjen dhe mbushi plot një shekull,...

Trafik klandestinësh nga Lindja e Mesme, arrestohet siriani në Pogradec

Një shtetas sirian është arrestuar sot në Pogradec, pasi dyshohet se organizonte tarfikun e paligjshëm të klandestinëve që vinin nga Lindja e Mesme. Burime nga...