KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Tsipras në Beograd: Nuk ndryshojmë qëndrim ndaj Kosovës

Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras gjatë vizitës  së tij në Beograd garantoi homologun e tij serb, Aleksandër Vuçiç se qëndrimi për Kosovën nuk do...

Vetting-u/ Rama: Drejtësia e re s’kapet dot si e vjetra

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur largimet vullnetare të gjykatësve dhe prokurorëve që sipas tij s'donin që të kalonin vetting-un. Nëpërmjet një statusi në rrjetin social...

Nishani dekreton shkarkimin e Manjanit dhe emërimin e Vasilit Ministër i Drejtësisë

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka dekretuar sot shkarkimin e Ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani si dhe emërimin e Petrit Vasilit, në këtë post. Manjani...

Tjetër “viktimë” nga vettingu/ Jep dorëheqjen gjyqtari Ilir Çeliku

  Pas dorëheqjes së gjyqtarëve Mirela Fana dhe Ilir Pashaj, është larguar nga sistemi i drejtësisë edhe gjyqtari i Gjykatës së Apelit të Vlorës, Ilir...

Ilir Meta i bën dalje Manjanit: Të hedhim sa më pak shashka

Kryetari i LSI-së dhe nënkryetari i Kuvendit i pyetur në një konferencë për shtyp në lidhje me deklaratat e Ylli Manjanit dhe pranimin nga...

Çështja Balili/ Nishani mbledh të premten Këshillin e Sigurisë Kombëtare

Presidenti Bujar Nishani do të mbledhë ditën e premte Këshillin e Sigurisë Kombëtare, më datë 3 shkurt, ora 12.00. Kjo vjen për shkak të kërkesës...

Akuzat e Manjanit/ Tahiri: Lufta kundër korrupsionit përgjigja më e mirë

“Lufta ndaj korrupsionit është përgjigja më e mirë ndaj çdo lloj akuze”. Kjo ishtë deklarata  e Ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri lidhur me akuzat...

Komisioni i Ligjeve/ Halimi: Akuzat e Manjanit të vërteta, pse nuk flisni

Deputeti i PS-së Piro Lutaj: Do të presim vizitën mjekësore të Manjanit Mbledhja e sotme në Komisionin e Ligjeve është shoqëruar me debate të shumta mes...

Projekti 1 milardë dollarësh/ Rama: Pjesë e programit edhe Rruga e Arbrit

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministrin e Financave, Arben Ahmetaj kanë prezantuar sot programin e projektit 1 miliardë dollarësh. Kreu i qeverisë tha se...

Freedom House: Shqipëria pjesërisht e lirë

Shqipëria është një vend pjesërisht i lirë. Kështu thotë raporti për vitin 2017 i Freedom House i cili e rendit Shqipërinë në vendin e...

Lajmet e fundit

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, plagosen dy persona, arrestohen autorët

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në afërsi të një lokali në lagjen 13 të qytetit të Durrësit. Sipas raportimeve , 2 persona kanë...

“Me jep një kafe të lutem”/ “Kamarierja” në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt (film)

Pak javë më parë, cna.al publikoi skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili lëviz me një makinë luksoze që kap vlerën e 100 milionë...

Jo vetëm modele/ Ja si ka nisur karriera e sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Brendshme (film)

Elena Pici, vajza në të 30-tat , që vjen nga Këshilli i Ministrave është një emër i panjohur , ndërsa sot fitoi vëmendjen e...

Filmi parashikoi pandeminë, flet aktori protagonist: Isha i përgatitur për Covid-in që para 10 vitesh (film)

Aktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për historinë e një virusi vdekjeprurës. Në një bisedë me...

Policia zbarkon në Fushë-Krujë, blindohet qendra e qytetit

Forca të shumta të policisë kanë zbarkuar këtë mbrëmje në Fushë-Krujë. Në operacionin që po zhvillohet aktualisht në qendër të qytetit, janë angazhuar efektivë të...