KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Ahmetaj: TVSH vetëm bizneset me mbi 2 mln lekë

Ministri i Financave Arben Ahmetaj, ka deklaruar sot se nuk do të përfshihen në skemën e TVSH-së ato biznese që kanë xhiro nën 20...

“Tahiri”/ Manja: Prokuroria shkeli ligjin me sulmin ndaj Ramës

Deputeti i PS, anëtar i Këshillit të Mandateve, Ulsi Manja, me anë të një statusi në Facebook shprehet se prokuroria shkeli ligjin dje me deklaratat...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, “Benzi” plagos këmbësorin

Një aksident me pasojë një të plagosur ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Durrës-Tiranë, në afërsi të “Mbikalimit të Fllakës”. Sipas policisë, shtetasi E.B....

Rama në Emiratet Arabe: Ftoj bizneset të investojnë në turizëm

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë pune në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku u takua me Kryeministrin, Sheik Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Rama theksoi...

Siguria ushqimore, Niko Peleshi: Duhet ta pranojmë, dështuam

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Niko Peleshi deklaroi se Shqipëria ka dështuar përsa i përket garantimit të sigurisë ushqimore. Gjatë inspektimit në një thertore...

Tahiri: Nuk jam unë Saimiri që flitet në përgjimet e italianëve

Një ditë para se Kuvendi të vendosë për heqjen e mandatit të tij, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka dalë në një konferencë për mediat...

Llalla: Trafiku i drogës drejt Italisë me mbështetjen e autoriteteve shqiptare

Kryeprokurori Adriatik Llalla duke komentuar hetimet për dosjen Habilaj është shprehur se trafiku i drogës drejt Italisë është bërë me ndihmën e personave të...

Zbardhet raporti i PS për çështjen “Tahiri”: Prokuroria nuk argumentoi dot akuzat ndaj ish-ministrit

Zbardhet raporti rekomandues që deputetët e mazhorancës, anëtarë të Këshillit për Rregulloren, Mandatin dhe Imunitetin, i kanë dërguar Kuvendit, për kërkesën e Prokurorisë së...

Zbardhet raporti që PD-LSI i dorëzon Kuvendit për arrestimin e Saimir Tahirit

Zbardhet raporti i plotë që Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të paraqesin nesër në Kuvend për të mbështetur kërkesën e Prokurorisë...

Sarandë/ Ndërron jetë në spital foshnja 4 muajshe, nisin hetimet

Një foshnje vetëm 4 muajshe ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Sarandë. Bëhet me dije se  prindërit me foshnjën e sëmurë janë paraqitur...

Lajmet e fundit

Si u zbulua mega pasuria e Zim Sallakut nga vetëm dy transferta. Do i justifikonte me 10 bletë e 32 pula

Një transaksion prej 200 mijë euro me përshkrimin “Blerje Vile në Durrës, zona Plazh” i kryer në 23 korrik 2014, ka qënë indicia kryesore...

Vjosa Osmani vizitë zyrtare në Austri, takim me kancelarin Sebastian Kurz

Presidentja Vjosa Osmani, me ftesë të Presidentit austriak, Alexander Van der Bellen, të martën do ta nisë vizitën zyrtare në këtë shtet. Në takim me...

Studimi: Ky është medikamenti që redukton rrezikun e vdekjes ose shtrimit në spital nga Covid-19

Kompania farmaceutike GlaxoSmithKline dhe Vir Biotechnology kanë njoftuar ditën e sotme rezultatet finale nga një studim i kryer për një medikament antitrupash. Në përfundim...

Ministri i jashtëm italian viziton nesër Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës së Italisë, Luigi Di Maio nesër viziton Kosovën, ku do të takohet me drejtues...

Manchester City me ofertë zyrtare për Kane

Manchester City ka bërë ofertën e parë në drejtim të sulmuesit të Tottenhamit, Harry Kane. Gazetari i njohur italian, Fabrizio Romano raporton se Manchester City...