KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Policia jep 50 milionë lekë për kapjen e Balilit

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka vënë në dispozicion shumën prej 50 milion lekësh (të vjetra) të kujtdo qytetari që ka informacion apo...

Francë/ Përfundon seanca e Haradinajt, vendimi përfundimtar më 9 Shkurt

Ka përfunduar seanca gjyqësore e mbledhur ditën e sotme ndaj Ramush Haradinajt në Francë. Mediat Kosvare njoftojnë që "... javën tjetër më 9 shkurt pritet...

Akuzat e Kokës, Dako: Nuk merrem me fjalë, përgjigjen do ta merrni më 18 qershor

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako  ka reaguar në lidhje me akuzat e bëra ndaj tij nga minstri i Mjedisit Lefter Koka. Në përgjigje të...

Tiranë/ Një grua kërcënon se do të hidhet nga pallati

Një grua kërcënon se do të hidhet nga taraca e një pallati tek Unaza e Re. Mësohet se shkaqet që kanë çuar këtë person...

Sarandë/ Përplaset nga makina, humb jetën 62 vjeçari

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në aksin rrugor Ura e Gajdarit – Krane  në qytetin e Sarandës. Mësohet së viktima...

Rihapet dosja e Gjin Gjonit, por gjyqtari mbrohet me vendim gjykate

Çështja e pasurisë së gjyqtarit Gjin Gjoni është rihapur, pas mbërritjes në Shqipëri të dokumenteve të reja hetimore nga Gjermania dhe Franca. Megjithatë, hetimet...

Meta i del për zot 21 janarit: Isha me policinë, kur u sulmua nga horrat e bulevardit

Kryetari i Kuvendit i është kthyer 21 janarit për t’i kujtuar Ramës, “horrat dhe banditët” që iu sulën Policisë së Shtetit në bulevard. Meta...

Rama në mbledhjen e kryesisë: I bëjmë 71 pa LSI-në

Burime nga brenda mbledhjes së Kryesisë së Partisë Socialiste i thanë Top Channel që për herë të parë kryeministri Rama ka folur hapur lidhur...

Filloi vetting-u/ Jep dorëheqjen Mirela Fana, ishte hetuese në komunizëm

Japin dorëheqjen gjyqtari i Elbasanit Ilir Pashaj dhe gjyqtarja e Kukësit Drita Velaj. Sot, afati i fundit për formularin e vetingut për 800 gjyqtarë...

Save the children…

Historitë e fëmijëve që rrëmojnë nëpër kazanët e plehrave ose nxjerrin bukën e gojës në rrugët e kryeqytetit. Nga Rexhina Biba Përditë na kalojnë para syve,...

Lajmet e fundit

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, plagosen dy persona, arrestohen autorët

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në afërsi të një lokali në lagjen 13 të qytetit të Durrësit. Sipas raportimeve , 2 persona kanë...

“Me jep një kafe të lutem”/ “Kamarierja” në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt (film)

Pak javë më parë, cna.al publikoi skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili lëviz me një makinë luksoze që kap vlerën e 100 milionë...

Jo vetëm modele/ Ja si ka nisur karriera e sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Brendshme (film)

Elena Pici, vajza në të 30-tat , që vjen nga Këshilli i Ministrave është një emër i panjohur , ndërsa sot fitoi vëmendjen e...

Filmi parashikoi pandeminë, flet aktori protagonist: Isha i përgatitur për Covid-in që para 10 vitesh (film)

Aktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për historinë e një virusi vdekjeprurës. Në një bisedë me...

Policia zbarkon në Fushë-Krujë, blindohet qendra e qytetit

Forca të shumta të policisë kanë zbarkuar këtë mbrëmje në Fushë-Krujë. Në operacionin që po zhvillohet aktualisht në qendër të qytetit, janë angazhuar efektivë të...