KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Nuk ka marrëveshje/ DW: Takimi Kosovë- Serbi, tmerrësisht i keq

Raundi i fundit i dialogut mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë dështoi në tërësi. Atmosfera përshkruhet si shumë e keqe. Delegacionet e Kosovës dhe...

Rama: Nuk marr urdhëra për shkarkimin e Tahirit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se një ministër nuk mund të bëjë opinionbërësin, duke shtuar se largimi i Ylli Manjani është bërë në konsultim me...

Veliaj: Masterplan për Ujësjellësin brenda 2017

  "Deri në fund të 2017, Ujësjellësi i Tiranës do të ketë një masterplan për të konkretizuar shërbimin si dhe do të ketë ndërhyrje dhe...

Opozita: Më 18 shkurt nisin protestat

Më 18 shkurt Partia Demokratike do të nisë protestat me qëllim “zgjedhjet e lira dhe të ndershme”. Vendimi i opozitës erdhi pas mbledhjes së kryesisë këtë të mërkurë. Sipas...

Përplaset makina e ambasadorit Delawie në Kosovë

Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në Prishtinë, teksa një automjet tip Audi është përplasur me makinën e ambasadorit amerikan Greg Delawie, në lagjen...

Vangjel Tavo e sulmon Ramën nga Greqia

Deputeti i LSI-së në Qarkun e Gjirokastrës, Vangjel Tavo ka ripërsëritur akuzat ndaj policisë së shtetit, por këtë radhë në një lidhje të drejtëpërdrejtë...

Robert Ndrenika i sëmurë, duke pritur doktorin te spitali

Nuk është rol por i sëmurë, aktori i ulur në karrige në koridorin e spitalit me kushte të mjerueshme, pret mundimshëm rradhën për te...

CEZ/ Nue Kalaj nuk paraqitet, pritet dëshmia e Shkëlzen Berishës

 Në seancën dëgjimore të komisionit hetimor për çështjen e CEZ nuk është paraqitur as sot dëshmitari Nuel Kalaj (Nue Kalaj). Kreu i Komisionit, Taulant Balla...

Dekreti i Nishanit/ Kuvendi voton nesër emërimin e Vasilit si Ministër Drejtësie

Seanca e Kuvendit  ditën e nesërme  parashikon votimin e dekreteve të Presidentit për emërimin e ministrit të Drejtësisë, Petrit Vasili. Presidenti Bujar Nishani i përcolli...

Basha: Zgjedhjet e lira, kusht kryesor për hapjen e negociatave me BE

"Parlamenti Europian ka theksuar sërish se zgjedhjet e lira dhe të ndreshme janë kusht kry​esor për hapjen e negociatave të BE-së me Shqipërinë", ka...

Lajmet e fundit

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, plagosen dy persona, arrestohen autorët

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në afërsi të një lokali në lagjen 13 të qytetit të Durrësit. Sipas raportimeve , 2 persona kanë...

“Me jep një kafe të lutem”/ “Kamarierja” në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt (film)

Pak javë më parë, cna.al publikoi skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili lëviz me një makinë luksoze që kap vlerën e 100 milionë...

Jo vetëm modele/ Ja si ka nisur karriera e sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Brendshme (film)

Elena Pici, vajza në të 30-tat , që vjen nga Këshilli i Ministrave është një emër i panjohur , ndërsa sot fitoi vëmendjen e...

Filmi parashikoi pandeminë, flet aktori protagonist: Isha i përgatitur për Covid-in që para 10 vitesh (film)

Aktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për historinë e një virusi vdekjeprurës. Në një bisedë me...

Policia zbarkon në Fushë-Krujë, blindohet qendra e qytetit

Forca të shumta të policisë kanë zbarkuar këtë mbrëmje në Fushë-Krujë. Në operacionin që po zhvillohet aktualisht në qendër të qytetit, janë angazhuar efektivë të...