KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Raporti i DASH, Basha: Do të çlirojmë duart e drejtësisë për t’i vënë prangat të korruptuarve

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar sot pas raportit të DASH për pastrimin e parave. Përmes një deklarate për media, Basha shprehet se shkak për situatën...

Vasilika Hysi largohet nga PS, Rama: Ka vendosur t’i hapë rrugë kalamajve

Vasilika Hysi është tërhequr nga kandidimi i saj për deputete duke vendosur që pas 12 viteve të largohet nga angazhimet e saj nga Partia...

Abazi: Jemi angazhuar për ndryshime në Kosovë, tani momenti që të na mbështesin për ndryshim dhe në Shqipëri

Drejtori ekzekutiv i Vetëvendosjes në Shqipëri, Boiken Abazi ka pritur sot kreun e VV Albin Kurti teksa në një prononcim për mediat kërkoi mbështetje...

25 prilli/ Albin Kurti jep mesazhin nga Tirana: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti nga Tirana dha mesazhin e tij se shqiptarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës kanë nevojë për ndryshim. Nga Tirana,...

Basha me bizneset e qytetarët në Njësinë 3: Më 25 prill duhet të bashkohen të gjithë për të sjellë ndryshimin

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte në Njësinë nr.3 në Tiranë ku u takua me biznese e qytetarë. Basha dëgjoi prej tyre problematika nga...

Plagosën me armë 30-vjeçarin në Korçë, identifikohen autorët

Policia ka shpallur tre persona në kërkim nga policia pasi dyshohen se janë autorë të plagosjes së 30-vjeçarit Igli Qani ditën e djeshme në...

“100 dështimet e Ramës në 8 vite”, Basha: Shqipëria shtet i kapur për shkak të korrupsionit

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaron se Shqipëria është një shtet i kapur për shkak të korrupsionit, duke iu referuar raportit të “Transparency International”. Në një video...

Përfshihet nga zjarri banesa në Fushë-Krujë, fqinjët shpëtojnë të moshuarën

Një banesë është përfshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë. Shkak dyshohet të jetë bërë një shkëndije elektrike. Ndërkaq, fatmirësisht e moshuara ndodhet në...

Qëllohet me armë zjarri në drejtim të automjetit të një 24-vjeçari në Tiranë

Drejt automjetit të një të riu në Tiranë dyshohet që të jetë qëlluar me armë zjarri. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së martës në rrugën...

Riparime në rrjet, këto janë zonat në kryeqytet ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

​Gjatë ditës së nesërme do të ketë shkëputje të energjisë elektrike në disa zona të Tiranës. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike bën të ditur...

Lajmet e fundit

Ndërron jetë prokurori që po hetonte vjedhjen e 2.1 mln eurove nga Thesari i Shtetit në Kosovë

Ka ndërruar jetë prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovë, Enver Krasniqi. Mediat vendase raportojnë se Krasniqi u nda nga jeta rreth një orë më...

Basha zbulon detaje nga takimi me Kurtin: Si kryeministër i Shqipërisë do të bëj gjithçka për të forcuar bashkëpunimin me Kosovën

Kryedemokrati Lulzim Basha priti pasditen e sotme në selinë e Partisë Demokratike kryeministrin e zgjedhur të Kosovës, Albin Kurtin. Përmes një postimi në facebook Basha...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, regjistrohen 851 raste të reja për 24-orë

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 766 të vaksinuar, 3149 testime, 903 të shëruar, 851 raste të reja dhe 21 humbje jetë në 24 orët e...

Përfundon takimi Basha-Kurti, liderët ndahen duke përplasur grushtat

Ka përfunduar takimi që u zhvillua në selinë e PD-së midis liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të PD-së, Lulzim Basha. Takimi u mbajt...

Në 2 muaj 248 aksidente me 38 viktima, policia shton dronë në rrugë

Nga Xhensila Kodra Numri i lartë i aksidenteve vijon të mbetet një nga problematikat kryesore të Policisë Rrugore. Në dy muajt  parë të 2021-it janë...