KATEGORI

Rrokull Shqipërisë

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...

Maluma vjen më në fund në Tiranë, zbulohet data dhe vendi i mbajtjes së koncertit të shumëpritur

Shumë koncerte të rëndësishme u anulluan për shkak të pandemisë Covid-19 në të gjithë botën , po ashtu si dhe në Shqipëri. Një nga...

La pas 3 fëmijë jetimë, kush është gruaja në Elbasan që u vra nga burri pranë gjykatës

Publikohet fotoja e Luljeta Buzos, e cila u vra sot nga bashkëshorti i saj pranë Gjykatës së Elbasanit.Çifti kishte nisur procedurat e divorcit, ndërsa...

Basha takon ministren austriake: 25 prilli ishte masakër zgjedhore, do të luftojmë për të sjellë ndryshim

Kryetari i PD Lulzim Basha u takua sot me ministren austriake të BE dhe Kushtetutës, Karoline Edstadler të cilën e falenderoi  për ndihmën që...

Djegia e punëtorit brenda kompanisë së naftës, gjykata merr vendimin për shefin e sigurimit teknik

Gjykata e Fierit ka vendosur sot masën e sigurisë “deryrim paraqitjeje” për Shefin e sigurimit teknik pranë sektorit të dekantimit në një kompani nafte...

Apeli rrëzon vendimin e SPAK, për sekuestrimin e Lapsi.al

Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë në lidhje me sekuestrimin e kompjuterëve, telefonëve dhe të gjithë pajisjeve...

Heqja e karantinës 2-javore shton fluksin e automjeteve në Kakavijë

Pas vendimit të një dite më parë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve mbi heqjen e karantinës dy javore për qytetarët që hyjnë në Shqipëri...

Kosovë: 3 viktima dhe 158 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë raportuar edhe 3 viktima si pasojë e virusit COVID-19. Gjatë kësaj kohe janë regjistruar edhe 158 raste...

Lajmet e fundit

Plas sherri mes kolegësh, Salsano Rrapi del kundër Veleshnjas: Për të gjithë ata aktor…

Ditën e sotme teksa ishte duke folur për banalitetin në art dhe krijimtarinë në emisionin “Shqipëria Live”, Rezart Veleshnja bëri një deklaratë të fortë...

Zbulohet misteri i satelitëve mbi qiellin shqiptar (film)

Qytetarët e Elbasanit, Korçës, Beratit dhe disa qyteteve të tjera të Shqipërisë mbrëmjen e djeshme ishin më sytë nga qielli, për shkak të disa objekteve...

Bie propaganda e qeverisë, Rama e pranon: Shqipëria nuk është gati për të hyrë në BE

Në Shqipëri jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë shpesh propagandën e Kryeministrit që në vendin tonë kanë ndodhur transformime rrënjësore me ardhjen e...

Meta nuk doli para Komisionit të Ligjeve, Tedi Blushi i përgjigjet kuvendit: Keni qenë në dijeni për agjendën e Presidentit

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës, ka deklaruar ditën e sotme se qeveria ka qenë në dijeni që Presidenti Meta ka pasur axhendë...

Merr flakë në ecje e sipër makina në Tiranë, dyshimet e para

Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.05.2021, rreth orës 18:40, në afërsi të Liqenit Artificial, dyshohet se si pasojë e një difekti teknik ka marrë flakë në...