KATEGORI

Sy më sy

Trump pranon që ka marrë dozën përforcuese (film)

Donald Trump u ngacmua nga disa prej mbështetësve të tij teksa pranoi se kishte marrë një dozë përforcuese për COVID-19. Ish-presidenti i SHBA-së u fërshëllye...

A do shpallet non-grata së shpejti? Basha i “përdridhet” pyetjes për Ramën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për shtyp ditën e sotme nga Selia blu, pak pasi ish-Kryeministri Sali Berisha...

Kadilli i pranishëm edhe në Kuvendin e Bashës: Të largohen të dy!

Anëtari i Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli ka vendosur që të marrë pjesë edhe në Kuvendin e 18 Dhjetorit të PD të thirrur nga Lulzim...

Kush e ka radhën të arrestohet për incineratorët? Paralajmëron Artan Hoxha: Nuk mbaron me Kokën

“Do ketë arrestime të tjera”, ky ka qenë paralajmërimi i gazetarit Artan Hoxha lidhur me aferën korruptive të incineratorëve, që çoi në pranga ish...

A do kandidojë për kryeministër në vitin 2025? Si përgjigjet Sali Berisha

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha është pyetur nëse ka plan të kandidoje si kryeministër në 2025. "Po a mundet që unë të zhgënjej apo...

Basha: Rama duhet të jepte dorëheqjen pas arrestimit të Kokës, Berisha po i shërben

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Rama do të duhej të jepte dorëheqjen sot pas arrestimit të ish-ministrit të Mjedisit dhe ish-deputetit...

Si e njohu Bashën? Berisha: Më erdhi me pantallona të shkurta

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar si e ka njohur Lulzim Bashën. Në emisionin "Opinion", lideri historik i demokratëve tha se është njohur ër herë...

Pendarovski kundër “Ballkanit të Hapur”, Zaev: Qëndrim i pakuptueshëm dhe negativ!

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev  i është përgjigjur presidentit të shtetit, Stevo Pendarovski ku tha se është kundër Ballkanit të Hapur nëse...

Berisha, më i kërkuari në Google në Vlorë, Basha në Fier, po Rama?

Çdo fundvit të gjithë janë të interesuar për fjalët më të kërkuara në Google. Tomi Kallanxhi, themeluesi i “Big Media Expert”, ka treguar për...

Përplasja Basha-Berisha, Komisioni Europian në distancë: No Comment për PD!

Në të gjitha progres raportet e Komisionit Europian për Shqipërinë, theksohet roli i rëndësishëm që merr opozita në proceset e integrimit. Natyrshëm në Bruksel...

Lajmet e fundit

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...