KATEGORI

Sy më sy

Berisha: Bashës i kërkuan që të më largonte mua, ose do e fusnin në burg

Gjatë intervistës në “Opinion”, ish-kryeministri, Sali Berisha thotë se ish-ambasadori amerikan, Donald Lu i ka sjellë në zyrë dosjen “Muzin” në ngarkim të Lulzim...

Audiopërgjimi i Veliajt, Rama: E mora në telefon, i kërkova llogari se pse përmendi SPAK-un

Kryeministri Edi Rama ka komentuar përfshirjen e Erion Veliajt në garën për kreun e ri të FSHF-së. Ai shpreh se konflikti mes kryebashkiakut të Tiranës,...

Kur legjenda e futbollit shqiptar Naim Kryeziu, shprehej për rezultatin e derbit Roma-Lacio (Intervista)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 25 Janar 2022 “L’Unità” ka botuar, të premten e 10 nëntorit 1972, në faqen n°10, një shkrim në lidhje me mendimin...

Rrëfehet modelja e njohur: Më ndaloi Fadil Berisha 16-vjeç në rrugë… (film)

Brikena Aliaj është një ndër modelet më të njohura shqiptare, që ka bërë karrierë jashtë vendit, duke bashkëpunuar me emra të famshëm të botës...

Duka reagon pas tritolit në banesën e tij: Në shtëpi ka qenë gruaja dhe djali

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka reaguar pas vënies së tritolit në banesën e tij. Në një prononcim për mediat, Duka është shprehur...

Pushteti që po kafshon futbollin me dhëmbët e Veliajt!

  Velaj vijon të godasë. Sot hodhi një tjetër hap dhe tregoi dhëmbët, jo ato për inceneratorët, as ato për ish-kompleksin “Dajti”, as ato të...

E bija ndërroi jetë, nëna e “rikthen” në jetë përmes një libri (film)

Angjelina Shaka ka publikuar një libër dedikuar vajzës së saj e cila nuk jeton më. Krijimet e së bijës vijnë në librin me titull...

Nëse shkarkohet, a do ta zëvendësojë Nikolla presidentin Meta? Flet kryetarja e Kuvendit

Prej kohësh mazhoranca vazhdon me përpjekjet e saj për shkarkimin e  presidentit Ilir Meta nga posti i tij. Të shumtë janë zërat se nëse...

“Do ma japësh çik burrin”/ Aurela Gaçe i kërkon burrin aktores së humorit, ajo s’ja përton 

Këngëtarja Aurela Gaçe ka ndarë detaje të reja dhe shumë komike rreth klipit të këngës “Në të zënça”,  që ka publikuar. Përmes një postimi në...

Gazetarja i ndërpret fjalën Ngjelës: Avokat nuk qenke në damar sonte (Film)

Avokat Spartak Ngjela komentoi mbrëmjen e djeshme në emisionin “Radari Informativ” deklaratën e zv/ndihmës sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën Jugore dhe Qendrore, Gabriel...

Lajmet e fundit

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...