KATEGORI

Sy më sy

Majko: Raporti PS-LSI ka mbetur te darka me ngjala

Deputeti socialist flet për ngjarjet e fundit politike, për debatin brenda PS dhe marrëdhëniet mes dy partive të mëdha në koalicionin qeveritar “Shikoni marreveshjen Rama-Meta,...

Mimi Kodheli: Sa e rrezikuar është Shqipëria nga ISIS dhe PS nga Ben Blushi

Mimi Kodheli, ministrja e Mbrojtjes në një intervistë në Shih Programin, në TVSH flet për rrezikun e ISIS në botën shqiptare. Rrëfen sfidat e...

Ngjarja në Elbasan/ Policia shoqëroi 19 persona

Dy ditë pas ngjarjes në Elbasan, policia ka shoqëruar 19 persona për verifikim, në përpjekje për të gjetur aurorët e vrasjes së 3 personave...

Malaj: Demokratizimi i PS, kusht për qeverisje demokratike

Ish ministri i Financave i Shqipërisë, Arben Malaj, tha se pa demokratizuar partinë nuk mund të ketë një qeverisje demokratike. Në një intervistë në...

Bogdani: Unë jam për listat e hapura në zgjedhje

Deputeti demokrat Gert Bogdani në Shih Programin sqaron se përse ndryshoi qëndrimi i PD-së brenda pak orësh në lidhje me “çështjen Ksera” Gert Bogdani, kur...

Ilir Meta rrëfen darkën me Edi Ramën dhe raportet PS-LSI

    Kryetari i Kuvendit ishte i ftuar në zonë e Lirë me gazetarin, Ajan Çani, ku ka folur edhe për arrestimin e  ish-ministrit të qeverisë...

Kodheli: Në PS ka patur e do ketë debat, kjo është demokraci

  Anëtarja e kryesisë së PS-së, njëherësh ministre e Mbrojtjes,  flet për zhvillimet e fundit në Partinë Socialiste, ku duket se ka “rilindur” reagimi kundër...

Donald Lu: Politika është e lidhur me krimin

"Ekzistojnë disa lidhje serioze midis këtyre dy botëve dhe ka shumë rëndësi për të gjithë shqiptarët, që të mbështesin procesin e ndarjes së këtyre...

OSBE bën thirrje që transmetuesi publik shqiptar të jetë i pavarur

Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Florian Raunig, tha për BIRN-in se transmetuesi publik duhet të shndërrohet në një stacion të besueshëm e të paanshëm,...

Hervin Çuli: Nuk e kam goditur gazetarin e ABC-së

Drejtori i Teatrit Kombëtar rrëfen të vërtetën e sherrit me gazetarin. Në një intervistë në “Shih Programin”, në RTSH Enkel Demi - Jam i kënaqur...

Lajmet e fundit

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...