KATEGORI

Sy më sy

Paralajmërimi i frikshëm/ Profesori i gjeologjisë: Shqipëria zonë tërmetesh. Grykësia për të bërë pallate shumëkatëshe do të sjellë katastrofa (film)

Nëse fatkeqësia natyrore gjunjëzoi Gjermaninë, mendoni se çfarë mund të ngjajë në Shqipëri. Nuk ka më pyje apo hapësira të gjelbëra, por palate shumëkatëshe....

Burri që i bën gratë të qajnë/ Ish-ministrja: “Rama më ka bërë dy herë të qaj. Ky ishte qëllimi i tij”

Milena Harito, ish-ministre e Inovacionit dhe Administratës Publike ka zbuluar si ishte të punonte në një kat me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë...

“Nuk më flakën nga Këshilli i PD-së, por ika vetë unë”. A e ka favorizuar në parti të qenurit mikeshë e Argita Berishës? Ja...

Ish-kandidatja për kreun e Partisë Demokratike, Edith Harxhi ka qenë e ftuar ditën e sotme në një intervistë me moderatorin, Rezeart Xhaxhiu, për të...

“Tenderat në Fier në duar të trafikantëve”, Petro Koçi akuzon bashkinë e Fierit të Armando Subashit. Kërkon të ndërhyjë SPAK

Pas thirrjes së hapur që bëri për SPAK, në lidhje me hetimin e tenderave në Fier, pasi kanë rënë në duart e trafikantëve, deputeti...

Kokaina nga Ekuadori e kapur në Portin e Durrësit, Hoxha: Ndërhyrja shpëtoi trafikantët e vërtetë (film)

Gazetari investigativ Artan Hoxha në studion e ABC foli për kokainën nga Ekuadori që u kap në Portin e Durrësit. “Lënda narkotike ishte e vendosur...

Çfarë ndodh me trurin e të rinjve gjatë adoleshencës? Çitaku: Duhet pranuar diversiteti (film)

Profesori i Lidershipit dhe Inteligjencës Emocionale Fadil Çitaku në “ABC-ja e mëngjesit” foli për neuroshekencën rreth zhvillimit të trurit tek adoleshentët. Ai theksoi se në...

Lleshaj thyen heshtjen: Unë nuk kam rol te tenderi i uniformave, përshëndes SPAK-un!

Sandër Lleshaj mbante detyrën e ministrit të Brendshëm, kur u nënshkrua tenderi për blerjen e uniformave të policisë së shtetit me vlerën mbi 2.8...

“Puna është nder”, kamarierët e Shkodrës mbledhin 2.5 milionë lekë bakshishe për Musaen Zenelin (film)

Rehyl Toska, një nga kamarierët më të vjetër të Shkodrës, i cili ka marrë një nismë sa të veçantë aq edhe sensibilizuese. Ai ka vendosur...

Që 10 vjeç konsumon drogë, pas 15 vitesh nis betejën për lënien, Arteo: Familja më braktisi (film)

Nga Xhensila Kodra Arteo duhet të luante si të gjithë shokët e tij, por në moshën 10 vjeç, brenda palestrës së shkollës dhe në orën...

Historiani Llalla plas bombën: Agjentë grekë, të infiltruar në shtetin shqiptar (film)

Historiani Arben Llalla ka deklaruar se Greqia ka infiltuar agjentët e saj brenda institucioneve shqiptare, duke shtuar se kjo ka ndodhur, pasi shteti shqiptar...

Lajmet e fundit

Po tentonte të lidhte disa kabuj të energjisë elektrike në oborrin e banesës, vdes 59-vjeçari në Vlorë

Një 59-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Vlorës, pasi ka rënë në kontakt me energjinë elektrike në oborrin e banesës së tij. Mësohet se...

Gjirokastër/ Burri i vë flakën gruas me benzinë, lëndohet edhe vetë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në mesnatë në Gjirokastër, ku burri ka tentuar që të djegë me benzinë gruan e tij, dhe nga...

Kontratat sekrete të Ramës me Pfizer, ja sa lekë paguhet një dozë vaksinë (foto)

Zbulohen kontratat që qeveria shqiptare ka nënshkruar me kompaninë Pfizer-Biontech për blerjen e vaksinave anti-Covid. Mediat gjermane sot kanë zbuluar dokumentet e qeverisë së Shqipërisë...

Vëllamët i kishte marrë malli…

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga takimi në Shkup me sivëllezërit e tij udhëheqës të Ballkanit Perëndimor. Ai ka publikuar disa foto, në të...

Akuzohet për nxjerrje të sekretit hetimor, lihet në fuqi pezullimi për Artan Shkëmbin

Gjykata e e Apelit të Tiranës ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra për ish nr 2 të OFL-së Artan Shkëmbi. Ish-zyrtari i lartë akuzohet...