KATEGORI

Tregu

OSHEE fal kamatvonesat për pensionistët e familjet në nevojë

  OSHEE ka rinovuar skemat lehtësuese për abonentët debitorë. Përmes skemave të reja krijohen lehtësira për pensionistët dhe familjet në nevojë. Sipas skemës së re,...

ARMO drejt rishtetëzimit

Kompania vlerësohet se ka mbi 470 milionë dollarë borxhe, nga të cilat 220 milionë dollarë ndaj Tatimeve Pasi ka rezultuar një dështim privatizimi I ARMO-s,...

Kontroll në dogana e tatime, 2 nën hetim, 100 masa disiplinore

Ministria e Financave auditon të gjitha institucionet e varësisë për periudhën 2012-2013 Pas raporteve të auditimit, Ministria e Financave ka bërë padi penale për dy...

TIA përgënjeshtron qeverinë: Nuk ka ndryshuar kontrata për aeroportin

  Drejtori i Tirana Internationa Airport,Rolf Castro Vasquez, tha se nuk është nvendosur ende heqja e eskluzivitetit të aeroportit, siç tha një javë më parë...

MIE: Nuk do ndërtohet asnjë Hidrocentral në lumin Vjosë

“Vetëm pjesa poshtë Kalivaçit do të shfrytëzohet në përputhje me objektivat e qeverisë për rritjen e prodhimit të energjisë elektrike” Ministria e Energjisë ka rrëzuar...

BSH: Rritja ekonomike nuk u përkthye në rritje të punësimit

  Raporti i politikës monetare: Norma e papunësisë qëndroi në nivelin 17.5% në tremujorin e tretë të vitit, duke shënuar një rritje të lehtë në...

Ndërtuesit kundër ligjit të qeverisë për pasurinë e paluajtshme

Shoqata e Ndërtuesve: Afati i pritjes për regjistrimin në hipotekë, të jetë jo më shumë se 15 ditë Ndërtuesit janë shprehur kundër disa ndryshimeve në...

Konkurenca: Të liberalizohet tregu i kasave fiskale

AK i kërkon qeverisë ndryshimin e kritereve aktuale në mënyrë që të hyjnë në treg edhe kompani të reja Autoriteti i Konkurrencës i rekomandoi qeverisë...

Dhoma Amerikane e Tregtisë kundër projektligjit të qeverisë

  Mark Crawford: Anëtarësimi me detyrim në Dhomën Publike të Tregëtisë cënon lirinë e biznesit, kuota e anëtarësimit, taksë e re Dhoma Amerikane e Tregtisë, kundërshton...

Kosova, treg kryesor për mallrat “made in Albania”

Për vitin 2015, për herë të parë Kosova bëhet partneri i dytë në eksportet tona Kosova është tashmë një ndër dy tregjet më kryesore për...

Lajmet e fundit

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...