KATEGORI

Tregu

KLSH: Koncesionari i kolaudimit të makinave, 20 milion euro dëm buxhetit tyë shtetit

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar se koncesionari i kontrollit teknik të automjeteve ka përkeqësuar shërbimin. Pas një i inspektim për përformancën e...

Sejko: Punësimi dhe ekonomia, poshtë nivelit potencial

Guvernatori i BSH: Nuk ndryshon norma bazë e interesit, 1.75% Banka e Shqipërisë ka vendosur të ruajë të njëtën normë bazë të interesit, duke e mbajtur...

Biznesi mbifaturohet me 11 mln euro energji

Sipërmarësit paguajnë 27% më shtrenjtë energjinë, ERE i kërkon OSHEE që të kompensojë kompanitë e penalizuara Përfaqësuesit e biznesit ankohen se shumë sipërmarrës po e paguajnë...

Ahmetaj: I hoqëm ekskluzivitetin koncesionarit të aeroportit të Rinasit

Në komisionin e Veprimtarisë Prodhuese, ministri i Zhvillimit të Ekonomisë tha se priten oferta për ndërtimin e aeroporteve lokale Ministri i Zhvillimit të Ekonomisë, Arben Ahmetaj,...

Nafta në Shpirag/ Petromanas i shet aksionet te Shell

  Petromanas do shesë 75 për qind të aksioneve për 45 milionë dollarë Zona naftëmbajtëse e Shpiragut do të kalojë në duart e kompanisë Shell. Mbajtësi...

FMN: Borxhi publik është 83%, qeveria e kishte deklaruar 73%

  Fondi Monetar Ndëkombëtar deklaron se borxhi publik në Shqipëri është në të vërtetë është 83% dhe jo 73% siç e deklaron qeveria. Në një raport...

Bujar Leskaj: Denoncuam 128 miliardë lekë vjedhje për 4 vite

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj,  tha sot se në katër vitet e fundit, institucioni që ai drejton, ka zbuluar shkelje...

KLSH: 1 miliard euro dëm në buxhetin e shtetit në katër vite

  Vetëm për vitin 2015, tatim-taksat, kanë shkaktuar një dëm prej 92 milionë euro, doganat 31 milionë euro ndërsa prokurorimet  publike 19 milionë euro Administrata Publike...

Biznesi ankimon ligjin për masat ndëshkuese ndaj biznesit

    Shoqata për mbrojtjen e tregtarëve kërkon pezullimin e gjobave derisa kushtetuesja të marrë një vendim për ligjin që parashikon burg për biznesmenët Biznesi i drejtohet...

Cani shpjegon platformën teknologjike për TVSH

  Ministri i Financave: Ka nisur puna edhe për hartimin e Paketës Fiskale të vitit 2017 Partneriteti Publik Privat për ndërtimin e platformës teknologjike me të...

Lajmet e fundit

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...