KATEGORI

Tregu

Bankat “më dorëlëshuara”, interesat e kredive në rënie

Sipas Bankës së Shqipërisë në 7 vjet interest kanë rënë me tre herë Kriza ekonomike që çoi në pasiguri dhe rënien e kërkesës për kredi...

Crown Agents iku, të vërtetat i la me shkrim

  Rrjeta e shpuar doganore, aty ku rrjedh kontrabanda e shumëllojtë Që në 2013, ende pa i fituar zgjedhjet, Edi Rama i këshilluar nga britanikët tha...

ARMO-n nuk e do më askush

Dështon ankandi edhe për shitjen me gjysëm vlere Është kthyer tashmë në një kompani që “s’ke ç’e do”. ARMO që dikur mbante 25 për qind...

Qeveria ngre grup pune për kontrollin e koncesioneve

Planifikimi i  ministrisë së Ekonomisë: 83 mijë euro për regjistrin elektronik të PPP-ve Krijon vetë problemin dhe pastaj hyn ta zgjidhësh, por me paratë publike...

Privatizimi i INSIG, 7 subjekte në garë

Transparenca e Ministrisë së Financave: Ja sa interes ka për kompaninë e sigurimeve Privatizimi i kompanisë shtetërore të sigurimeve duket se është pritur me interes...

Financat bëjnë transparent borxhin publik

Vetëm në 2015 borxhi u shtua me 6.66%, tashmë jemi në nivelin 72.2% të PBB-së Mund të jetë pezull karrigia e ministrit por jo “transparenca”....

Investitorët e huaj kundër ligjit për dhomat e tregtisë

“Anëtarësimi me detyrim është një taksë e fshehtë që i vihet bizneseve për një shërbim që ende nuk e dimë se çfarë është” Investitorët e...

TAP pjesë e paketës së sigurisë së BE për energjinë

“Lehtëson lidhjet me disa projekte të infrastrukturës për furnizimin me gaz” Komisioni Europian prezantoi paketën e sigurisë së energjisë me propozimet e nevojshme që do...

FMN miraton 72,4 milion euro për Shqipërinë

Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar miratoi në mbledhjen e tij të djeshme rishikimin e ecurisë së ekonomisë së Shqipërisë në bazë të programit...

Dështon tenderi për Spitallën, skualifikohen dy konkuruesit

Ministria e ekonomisë përgjigje kompanive: mungesa të shumta në dokumentacion   Dështoi tenderi për zonën e lirë të Spitallës në një sipërfaqe prej 500 hektarësh...

Lajmet e fundit

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...

207 raste të reja dhe 5 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 207 raste të reja me COVID, nga 2698 testime të kryera në total. Nuk...