KATEGORI

Tregu

Tjetër goditje për kriptomonedhat, Kina i shpall plotësisht të paligjshme

Agjencitë qeveritare kineze përfshirë rregullatorin e letrave me vlerë të vendit dhe Bankën Popullore të Kinës (PBOC) thanë në një deklaratë të Premten se...

Eksperti i ekonomisë: Shteti i fortë i Edi Ramës është “kap ça të kapësh”, 75% e popullsisë është e varfër

Eksperti i ekonomisë, Enriko Ceku ka qenë i ftuar në studion e Fax News për të folur lidhur me programin qeverisës të prezatuar nga...

Eurostat: Rriten sërish kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë në korrik. Rekord në rajon

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Domatet dhe trangujt, “viktimat” e ardhshme të krizës energjetike?

A do të jenë domatet dhe trangujt “viktimat” e ardhshme të krizës energjetike? Nëse marrim parasysh efektet zinxhir në ushqim dhe energji, atëherë nuk...

Kujt i shërben Autoriteti i Konkurrencës? Falen për herë të dytë importuesit e miellit, shqiptarët po e paguajnë bukën më shtrenjtë

Ndërkohë që shqiptarët vijojnë të paguajnë çmimin e rritur të bukës prej disa javësh, haraç i mosfunksionimit të institucioneve, një tjetër skandal del në...

Ndryshon ligji për parandalimin e pastrimit të parave, në ”lupë” edhe familjarët e politikanëve/ Gjoba deri në 650 milionë lekë

Ligji për parandalimin e pastrimit të parave ka pësuar ndryshime në disa nene që kaluan të mërkurën e kësaj jave në mbledhjen e qeverisë....

Ekspertët e INSTAT: Shqipëria, me nivelet më të larta të emigrimit të “trurit”, po varfërohet vendi

Emigracioni në nivele të larta i njerëzve të arsimuar nga vendi do të varfërojë ekonominë dhe gjithashtu ndikon negativisht në rritjen e qëndrueshme dhe...

Mandati i tretë/ Pas bukës, rritet me 10 lekë edhe çmimi i kafesë

Pas rritjes së çmimit të bukës, frutave edhe kafeja pritet të konsumohet 10 lekë më tepër. Rritja e çmimeve po vihet re kryesisht në...

Eurostat: Çmimet e larta, 13.5% e shqiptarëve nuk plotësojnë nevojat për ekzaminim mjekësor

13.5% e shqiptarëve vetë-deklaruan në vitin 2019 se ata nuk kanë mundësi që të plotësojnë nevojat për ekzaminime shëndetësore, pasi janë shumë të shtrenjta. Shifrat...

BE paketë 14.2 miliardë euro për Shqipërinë dhe vendet e tjera, por me kushtin e vetëm që mund t’i pezullojë menjëherë nëse…

Deputetët e Parlamentit Evropian, në seancë plenare, kanë dhëne dritën e gjelbër për paketën e re shumëvjeçare financiare prej 14,2 miliardë euro (IPA III)...

Lajmet e fundit

Horoskopi për ditën e sotme, 26 shtator 2021

Dashi Dita në vazhdim duhet të jetë e shkëlqyer. Ju prireni të punoni me një energji të pakrahasueshme me shenjat e tjera, dhe sot do...

“Nuk na vendos dot në rresht”, Berisha dhe militanti demokrat mesazh Yuri Kim

“Do doja t’i kujtoja cilitdo që më 6 maj 1919, kur pjesa tjetër e botës donte që Shqipëria të zhdukej, Shtetet e Bashkuara, Presidenti...

Florian Marku bën krenar shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://www.youtube.com/watch?v=S4nvAymiDjo

Elon Musk dhe Grimes i japin fund lidhjes 3 vjeçare

Elon Musk dhe partnerja e tij Grimes janë ndarë pas 3 vitesh së bashku. Themeluesi i SpaceX konfirmoi se ai dhe këngëtarja kanadeze janë “gjysmë...

Evi Kokalari shfaqet krah Berishës: Bashës I ka ngelur në dorë vetëm logo dhe vula, tjerët janë këtu me ne

Evi Kokalari Kjo është arsyeja përse jam këtu. Po përpiqem të fus idetë e partisë Republikane në SHBA tek partia Demokratike shqiptare. E kam vënë...