KATEGORI

Andej këndej

E bija ndërroi jetë, nëna e “rikthen” në jetë përmes një libri (film)

Angjelina Shaka ka publikuar një libër dedikuar vajzës së saj e cila nuk jeton më. Krijimet e së bijës vijnë në librin me titull...

 I reziston çdo sulmi, “bisha” që po shoqëron Erdoganin në Shqipëri

Presidenti turk Erdogan është duke lëvizur me makinat e tij gjatë vizitës disa orëshe në Shqipëri. Para se ai të zbriste në Rinas, kanë...

Paga vjetore 26.800 euro, mbretëresha Elizabeth II në kërkim të punonjësve të kualifikuar

Pasi një 19-vjeçar tentoi të futej në pallatin Ëinsdor, brenda të cilit në ato momente gjendej edhe mbretëresha Elizabeth, princi Charles dhe Kamila, ka...

“Do ta paguash”/ Kërcënonte ish-të dashurën, arrestohet i riu shqiptar në Itali

Nuk kanë të ndalur rastet kur shqiptarët përfshihen në skandale apo krime jashtë vendit. Këtë herë një ngjarje e tillë me protagonist shqiptar ka...

Studimi: Omicroni mund të jetë 105% më i transmetueshëm se Delta

Varianti Omicron i Covid-19 mund të jetë 105 për qind më i transmetueshëm se Delta, sugjeron hulumtimi i fundit nga shkencëtarët francezë. Sipas medieve të...

“Në fund të janarit parashikohet të jetë kulmi i infeksioneve”, zyrtarja jep lajmin e mirë: Në mars bota i kthehet normalitetit

Sipas epidemiologes daneze Tyra Grove Krause, Omicron në mars mund të jetë më pak kërcënues dhe se në mars bota mund ti kthehet normalitetit....

Habit studimi më i fundit: Doza e katërt e vaksinës anti-Covid pesëfishon numrin e antitrupave kundër Omicron

Doza e dytë përforcuese apo doza e katërt e vaksinës kundër COVID-19, sipas një studimi të bërë në Izrael, mund ta pesëfishojë numrin e...

Suedia nis vendosjen e mikroçipeve, si do të zbulohet nëse e ke bërë vaksinën (Film)

Gjashtë mijë suedezë e kanë certifikatën e tyre të vaksinimit në trup nëpërmjet një çipi. Raportohet se kjo është bërë në Suedi nga një...

Zbulohen edhe dy simptoma të reja të variantit Omicron

Varianti “Omicron” i COVID-19 po shkakton simptoma “të pazakonta” te pacientët. Prej më shumë se një viti na është thënë se tri shenjat kryesore të...

Dy doza janë të pamjaftueshme për të parandaluar infektimin me Omicron?!

Dy doza vaksine nuk janë të mjaftueshme për të parandaluar infektimin me “Omicron”, sipas shkencëtarëve britanikë. Analiza e të dhënave të hershme për rastet...

Lajmet e fundit

Megaoperacioni i SPAK/ Kallashnikov dhe municione, ja çfarë u gjet në dhomën ku qëndronte Ervis Martinaj

Dëshmia tronditëse e të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani ka demaskuar sot skemat e mirëmenduara e mirëmenduar nga bandat e krimit të organizuar. Mediat...

Dëshmia e Dumanit në SPAK: Florenc Çapja ka porositur vrasjen e ish-kryebashkiakut Qazim Sejdini

Të tjera detaje janë zbardhur nga dosja hetimore e SPAK, në lidhje me krimet ku është përfshirë edhe Nuredin Dumani, i cili ka dëshmuar...

Rëndohet bilanci i aksidentit te “Rruga e Kombit”, ndërron jetë shoku i 25-vjeçarit

Është shënuar viktima e dytë nga aksidenti tragjik në “Rrugën e Kombit”. Pas vdekjes së 25-vjeçarit ka ndërruar jetë edhe shoku i tij, 19-vjeçar...

Ra në rrjetën e SPAK, oficeri i Lezhës dikur kontrollonte gjyqtarët

Oficeri i Lezhës që u arrestua sot me urdhër nga SPAK dikur i është caktuar një rol i rëndësishëm në mbledhjen dhe koordinimin e...

Ulet nafta, Bordi i Transparencës nxjerr çmimet e reja

Bordi i Transparencës ka nxjerr çmimet e reja për ditën e sotme, ku vihet e re se nafta ulet në 229 lekë/litri. Në po...