KATEGORI

Andej këndej

Këto janë risitë mjekësore që mund të ripërcaktojnë jetën tonë

Përparimet teknologjike të dekadave të fundit bëjnë që shumë prej nesh të ndihen sikur po jetojmë në një film fantastiko-shkencor. Mjekësia, në veçanti, po përjeton...

Aksident në Lezhë, makina përplas biçiklistin, dërgohet në spital

Nje aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të kësaj të premteje në Lezhë. Bëhet me dije se ngjarja ka nodhur në...

Këto foto tregojnë se teknologjia moderne e bën jetën tonë të çuditshme

Teknologjia moderne ka ndryshuar jetën tonë në mënyra të mira dhe të këqija. Ai ka thjeshtuar aksesin në shumë burime për të gjitha llojet e...

Këto do të jenë avionët e pasagjerëve të së ardhmes

Pothuajse kushdo që udhëton në një aeroplan do të preferonte të kishte ndenjësen e tij të pavarur me pak më shumë hapësirë ​​për të...

Më ngjitës se Omicron, zbulohen rastet e para me nënvariantin e ri në Itali

Nënvarianti i Omicron i quajtur BA.2 tashmë  ka mbërritur edhe në Itali. Autoritetet bëjnë me dije se varianti i ri është po aq i...

Ky trajtim shtëpiak ndihmon në eliminimin e pikave të zeza në fytyrë

Nëse nuk i pastroni poret e bllokuara, ato shkaktojnë puçrra, ndaj është e nevojshme t’i pastroni herë pas here. Nuk është e nevojshme të...

Epidemiologu: Sputnik V prodhon rreth 2.1 herë më shumë antitrupa ndaj Omicron se Pfizer

Epidemiologu i njohur, Ilir Alimehmeti ka publikuar në llogarinë e tij në  “Facebook”, një zbulim të ri të bërë lidhur me pandeminë e koronavirusit.   Duke iu...

Pfizer dhe BioNTech nisin provat klinike për vaksinën kundër variantit “Omicron”

Kompanitë Pfizer dhe BioNTech njoftuan sot se kanë nisur provat klinike për të testuar një version të ri të vaksinës së tyre, që është...

I riu vrau 65-vjeçarin, i afërmi: Ishte artist, babain ia vranë për një dhi

Një ngjarje e rëndë trondit Leshën ditën e djeshme. Një 65 vjeçar i identifikuar si  Lekë Lekgjonaj u qëllua për vdekje me armë zjarri...

U kap me pushkë dhe drogë, arrestohet 26-vjeçari në Berat (EMRI)

Policia e Beratit ka vendosur në pranga një 26-vjeçar, banues në Osmënzezë, Berat. Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative shërbimet e Komisariatit...

Lajmet e fundit

Megaoperacioni i SPAK/ Kallashnikov dhe municione, ja çfarë u gjet në dhomën ku qëndronte Ervis Martinaj

Dëshmia tronditëse e të penduarit të drejtësisë, Nuredin Dumani ka demaskuar sot skemat e mirëmenduara e mirëmenduar nga bandat e krimit të organizuar. Mediat...

Dëshmia e Dumanit në SPAK: Florenc Çapja ka porositur vrasjen e ish-kryebashkiakut Qazim Sejdini

Të tjera detaje janë zbardhur nga dosja hetimore e SPAK, në lidhje me krimet ku është përfshirë edhe Nuredin Dumani, i cili ka dëshmuar...

Rëndohet bilanci i aksidentit te “Rruga e Kombit”, ndërron jetë shoku i 25-vjeçarit

Është shënuar viktima e dytë nga aksidenti tragjik në “Rrugën e Kombit”. Pas vdekjes së 25-vjeçarit ka ndërruar jetë edhe shoku i tij, 19-vjeçar...

Ra në rrjetën e SPAK, oficeri i Lezhës dikur kontrollonte gjyqtarët

Oficeri i Lezhës që u arrestua sot me urdhër nga SPAK dikur i është caktuar një rol i rëndësishëm në mbledhjen dhe koordinimin e...

Ulet nafta, Bordi i Transparencës nxjerr çmimet e reja

Bordi i Transparencës ka nxjerr çmimet e reja për ditën e sotme, ku vihet e re se nafta ulet në 229 lekë/litri. Në po...