KATEGORI

Foto dite

Sulmi në SHBA/ Bush-Romney kundër Trump: Ishte kryengritje. Nuk jemi republikë bananesh (foto)

Ish-Presidenti George W. Bush ka lëshuar një deklaratë të fortë duke dënuar sulmet në ndërtesën e Kapitolit të SHBA-së. Bush nuk e përmend Presidentin...

Çmimi marramendës/ Ja sa ka kushtuar xhaketa e Ramës gjatë vizitës sot në Vlorë

Kryeministri Edi Rama ka vizituar ditën e sotme qytetin e Vlorë ku ka ndjekur nga afër punimet në Lungomare. Ajo që ra më shumë në...

Ju grekomanë stramastukë…

Marrë nga faqja e Ilir Demalia.

Tërmeti në Kroaci dëmtoi edhe spitalet, nënat me të porsalindurit përfundojnë jashtë në të ftohtë

Dëme të shumta kanë pësuar edhe spitalet si pasojë e tërmetit me magnitutë 6.4 që goditi Kroacinë. Në disa pamje të shpërndarë nga mediat...

Udhëheqësi Edi Rama duke ju mësuar mjekëve si ta kurojnë koronavirusin

Edi Rama i hoqi nga puna të gjithë mjekët dhe infermierët e Spitalit Infektiv për t’u uruar Krishtlindjet. Pati nga ata që u ankuan, sepse...

Mbresëlënëse/ “Ylli i Betlehemit”: Pamje nga e gjithë bota

Miliona njerëz panë fenomenin që u shfaq pas gati 800 vjetësh. Nata e 21 Dhjetorit 2020 nuk ishte vetëm nata më e gjatë e vitit,...

“Ça ju kena ba!” Shkodrani me flamurin kuqezi dhe të BE-së në dorë: Po na rreni me qindarka

Sot, Shkodra u rikthye në protestë. Një grup qytetarësh mesditën e sotme u mblodhën në qendër të qytetit me pankarta dhe thirrje duke protestuar...

…dhe i vetëm trim në luftë…

Marrë nga faqja e Gabi Ashkenazit.

Lajmet e fundit

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...