KATEGORI

Dritëshkronja

Metastazat i kanë prekur të gjithë trupin/ Apeli drithërues i Ana Tafilit: Dhurojini nënave dhe vajzave teste, jo lule (film)

Në Ditën Botërore të Kancerit, Ana Tafili në një lidhje me “Abc-ja e mëngjesit” tregoi historinë e e luftës së saj të pamundur me...

Legjenda e futbollit, Perlat Musta zgjodhi fjalët më emocionuese për vajzat e tij (film)

Aulona Musta dhe motra e saj ishin të ftuara në emisionin “E ardhmja është vajzë”, që transmetohet në ABC. Në rubrikën “Djemtë e jetës sime”,...

Michael Gahler: Edi Rama mund të shkojë drejt Turqisë, Kinës a Rusisë, por shqiptarët duan BE-në (film)

Kërcënimet e Edi Ramës për rreshtim në krah të Turqisë, Rusisë apo Kinës, për Koordinatorin për Politikën e Jashtme dhe Zgjerimin në Parlamentin Europian, ...

Albin Kurti sulmohet me vezë (film)

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk është pritur mirë në komunën e Skënderajt. Gjatë qëndrimit të tij atje, qytetarët janë dëgjuar duke brohoritur:...

Atdheu i dytë në Shqipëri dhe tërheqja e Gestapos, e vërteta e shpëtimit të hebrenjve (film)

“Hebrenjtë, e vërteta e shpëtimit”. Dokumentari me fakte dhe dokumente për historinë e shpëtimit të hebrenjve në Shqipëri u transmetua sonte 22:30 në “ABC”....

U mblodhën gjithë ata burra e gra për të mundur një 7 vjeçar në shah (film)

Quhet Kristian Naska dhe është vetëm 7 vjeç. Është një nga talentet e reja të shahut shqiptar. Ka qenë pikërisht ky vogëlush që e...

Tre djemtë që përlotën Jonida Maliqin (film)

Jonida Maliqi është përlotur, teksa përballej me sfidën “Djemtë e jetës sime” në “E ardhmja është vajzë” në ABC. I pari që tha fjalë zemre...

A po shtrihen hetimet në Shqipëri pas përgjimeve? Flet prokurori i antimafias (film)

Nga Alba Kepi Hetimet për të akuzuarit si pjesë e Ndragheta-s që u përgjuan duke folur për tenderat dhe leje për pallate në Shqipëri vazhdojnë...

Ish-komandanti i Gardës: Dritarja e Kryeministrit u qëllua me blindshpues. Ndrea Prendi nxjerr tre letrat sekrete të 21 janarit (film)

Në detyrën e Komandantit të Gardës, Ndrea Prendi ka qenë gjithashtu një prej personave të akuzuar për njërën prej vrasjeve te  kryera në protestën...

Babai i Fatmir Xhelilajt (film)

Në nëntor të vitit të shkuar u nda nga jeta një nga aktorët më të mirë të teatrit dhe humorit shqiptar, Fatmir Xhelilaj. Koronavirusi nuk...

Lajmet e fundit

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...