KATEGORI

Dritëshkronja

Shtëpia muze e At Gjergj Fishtës/ U restaurua, por pastaj i vunë kyçin

Nga Leontina Nika Më 23 tetor, shtëpia e At Gjergj Fishtës në Fishtë, të Lezhës, monumente kulture, u inaugurua, pas restaurimit të saj. Në ceremoni mori...

Dua Lipa publikon këngën e re “We’re good” (film)

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, ka publikuar këngën e saj më të re “We’re good”. Kënga është kompozuar nga Emily Warren, Scott Harris, Sylvester Willy...

Gazetari përplaset me Gjylametin në studio: Ndryshe flisnin, kur jeni në qeveri, ndryshe në opozitë (film)

Mbrëmjen e sotme në “As pro, as kundër” të drejtuar nga Robert Aliaj në ABC u diskutua për zgjedhjet në Kosovë dhe ndikimin në...

Çastet prekëse/ Dy artistet marrin mesazhet më të bukura të dashurisë nga djemtë e jetës së tyre (film)

Mbrëmja e djeshme ka qenë krejt e veçantë në “E ardhmja është vajzë” me Ermira Çaushollin. Për herë të parë përballë njëra-tjetrës janë vënë...

Rrëfimi prekës i Petrit Malaj: Po humbim miqtë dhe nuk gjejmë kohë t’u bëjmë një telefon (film)

I prekur, i përlotur Petrit Malaj ka bërë një reflektim shumë prekës për miqësinë. Në këto të vështira, kur miq, të afërm po ikin...

Pas Leonardo Di Caprio, edhe Ellie Goulding reagon për Vjosën: Hidrocentralet do të shkatërronin dhe kulturën (Film)

Pas aktorit Leonardo Di Caprio, edhe këngëtarja e njohur Ellie Goulding i është bashkuar fushatës për mbrojtjen e lumit Vjosa nga HEC-et. Ellie ka postuar...

Efektivja rrahu vajzën në rrugë, Nako: Dhuna nis nga radhët e policisë, transmetohet tek qytetari (film)

Një ngjarje e paprecedentë u shënua pak ditë në parë në Kombinat, pasi një efektive policie shihej teksa dhunonte një vajzë për mosmbajtjen e...

Hebrenjtë, dokumentet që vërtetojnë shpëtimin (film)

Shumëkush ka dëgjuar, ka marrë informacion, apo e ka të qartë faktin se populli dhe autoritetet shtetërore shqiptare i mbrojtën dhe shpëtuan hebrenjtë nga...

Skandali në Tiranë/ Nuk kishte vendosur maskën, efektivja e policisë godet me shpullë vajzën e re (film)

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Kombinatit në Tiranë, ku një vajzë që është goditur me shuplakë nga...

A kanë revoltë shqiptarët? Monolog nga Robert Aliaj: Jemi dembelë, të paditur apo…. dele?

Monolog nga Robert Aliaj (Berti bën zhurmën “Prrr prrr” të barinjve që delet) Ky është sinjali i bariut kur thërret delet. Sa herë e keni dëgjuar? Sa...

Lajmet e fundit

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...

E përdori Donald Trump për t’u kuruar, Agjencia Europiane e Barnave miraton kombinimin e antitrupave kundër koronavirusit

Agjencia Europiane e Barnave (EMA) ka miratuar përdorimin e kombinimit të antitrupave monoklonalë, i njohur si REGN-COV2 për të trajtuar koronavirusin. Ky kombinim u përdor...