KATEGORI

Dritëshkronja

Rama sfidon protestuesit e opozitës, ecën në këmbë pranë çadrës së tyre (film)

Kryeministri Edi Rama ka dalë nga Kryeministria dhe ka ecur në këmbë shumë pranë çadrës ku po mbahet protesta. Menjëherë sapo është pikasur nga...

Mesila Doda: Vangjush Dako xhahili i Durrësit (film)

Një video që tregon shkuljen e rrënojave arkeologjike ka shkaktuar revoltën e Mesila Dodës. I gjithë sheshi i ndërtimit është i bllokuar me urdhër gjykate...

Flamuri shqiptar valëvitet mbi çatinë e Ambasadës së Maqedonisë (film)

Të rinjtë e PDIU-së “pushtojnë” oborrin para maqedonasve, iu bashkohet edhe ligjvënësja e kësaj partie, Mesila Doda, e cila ka një thirrje për politikën...

Veliera/ Shoqëria Civile rrethojnë ministren Kumbaro me shirit, si skenë krimi (film)

Përfundon takimi pas përplasjeve dhe debateve të ashpra mes ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro dhe përfaqësuesve të shoqërisë civile Shoqëria civile i ka kërkuar ministres...

Pamje të rralla nga eksodi 1991/ Kur boshatisej Shqipëria (film)

26 vite më parë, më 6-7 mars 1991, rreth 25 mijë emigrantë shqiptarë zbarkuan brenda dy ditëve në portin e Brindisit. Anije të vjetra tregtare,...

Shembet tregu tek spitali nr.5 në Tiranë/ Tregtarët përplasen me policinë: Na keni lënë pa bukë (video)

  Mëngjesin e sotëm policia e Tiranës ka nisur aksionin për shembjen e tregut të rrobave të përdorura në Tiranë, i njohur si tregu pranë...

7-vjeçari shqiptar ngre në këmbë jurinë në Belgjikë (film)

Të gjithë gëzohemi, kur një shqiptar korr sukses në audiencën botërore, sidomos kur është i ri në moshë. Rrezar Berisha është shqiptar. Ai i...

Dita e 3-të e protestës së Zharrëzës: Qëndrojmë derisa premtimet të zyrtarizohen (film)

Protesta e banorëve të Zharrëzës ka hyrë në ditën e tretë të saj. Ata kanë kaluar natën përpara derës së Ministrisë së Energjitikës. Edhe...

Rrugëtimi i banorëve të Zharrzës përmes kamerave të 27.al (film)

Edhe pse moti nuk është në anën e tyre banorët e Zharrzës vazhdojnë të vendosur marshimin e tyre drejt Tiranës. Moti i keq, i cili...

Banorët e Zharrzës përplasen me policinë/ Tentojnë të ngrejnë çadër përpara Ministrisë (video)

Është tensionuar situata në protestën e banorëve të Zharëzës përpara Ministrisë së Energjisë. Protestuesit kanë tëntuar të ngrenë çadër por kanë hasur rezistencë nga forcat...

Lajmet e fundit

Basha i refuzoi ftesën për bashkëpunim, Rama: Shqiptarët duan bashkim

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikën në distancë me kryetarin e opozitës Basha, pas refuzimit që ky i fundit i bëri një ftese televizive...

Liverpuli nuk kalon dot “murin” Real Madrid, skuadra e Zidanit sfidon Çelsin në gjysmëfinale (film)

Nuk ka surpriza! Reali i Madridit kalon në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Skuadra e Zinedin Zidan, u mjaftua me një barazim 0-0 në...

Bashkëpunim pas 25 Prillit? Premtimi i Bashës: Rama nuk do jetë kurrë pjesë e qeverisjes sonë

Lulzim Basha u kërkon qytetarëve që të votojnë Partinë Demokratike në 25 prill për të larguar Edi Ramën dhe të rrinë të qetë. Duke...

U la jashtë listave, Bushati akuzon Ramën: Po strehon në PS ekzekutorë

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka akuzuar ashpër kryeministrin Edi Rama se po strehon në listat e PS-së ekzekutorë. Në një komunikim në Instagram...

Prangoset në Mal të Zi superndërtuesi i privilegjuar i Ramës dhe Veliajt

Ndalohet në Mal të Zi, Pashk Rrapi, i njohur edhe si Anton Gjini ndryshe. Ai është ndaluar për llogari të Interpolit, pasi kërkohet nga...