KATEGORI

Dritëshkronja

Florian Marku bën krenarë shqiptarët, mposht Maxim Prodan dhe i rrëmben titullin (film)

Florian Marku ka mbajtur premtimin duke mposhtur të pamposhturi Maxim Prodan në Tottenham. https://www.youtube.com/watch?v=S4nvAymiDjo

Dua Lipa hap sfilatën e “Versace” në Javën e Modës në Milano, mahnit fansat në rolin e modeles (Film)

Shfaqja e Javës së Modës në perandorinë “Versace” të Milanos ishte një magnet për yjet të premten pasdite dhe të famshmet si: Dua Lipa,...

“Çfarë i kam bërë Perëndisë, në 3 vite janë ndërruar 14 drejtora”, qytetarët e Vlorës “shfryjnë mllefin” në dyert e Kadastrës (film)

Teksa në Kadastrën e Vlorës kanë mbërritur prej mëngjesit të sotëm hetues të SPAK, qytetarë të irrituar kanë gjetur rastin të shfryjnë mllefin e...

Pamje të rënda! Në lokal jashtë orarit policor, efektivët dhunojnë të rinjtë në Durrës (Film)

Një sherr mes policëve e të rinjve ka ndodhur në Durrës më 17 shtator. Mësohet se të rinjtë ishin në lokal, por jashtë orarit policor...

Ndizet para kohe sfida, Florian Marku shtyn fuqishëm kundërshtarin në konferencën për shtyp (film)

Florian Marku do të përballet me Maxim Prodan ditën e shtunë, por sfidaq është ndezur që tani. Marku ka shpërthyer ndaj kundërshtarit të tij në...

Tërmet i fuqishëm në Australi, njerëz të alarmuar dhe ndërtesa të rrëzuara, pamje nga vendngjarja (film)

Qyteti australian Melburn është goditur nga një tërmet me magnitudë 6.0. Tërmeti, i cili ishte një nga më të mëdhenjtë të regjistruar ndonjëherë, shkaktoi...

“Vrasja e një kryeministri”/ Libri i çuditshëm në zyrë e Braçes… A është një mesazh? (film)

E djeshmja ishte e dita e fundit e Erion Braçes si zëvendëskryeministër i Qeverisë "Rama 2". Ai i kaloi stafetën ish-ministrit të Rindërtimit, Arben...

Terror në Rusi, të shtëna me armë brenda universitetit, njerëzit hidhen nga dritaret për të shpëtuar (film)

Një ngjarje tragjike raportohet të ketë ndodhur në Rusi këtë të hënë. Një person, ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri në një...

Ndërroi jetë pasi mori vaksinën, flet i afërmi i 23-vjeçares: Nuk vuante nga ndonjë sëmundje, po presim autopsinë (film)

23-vjeçarja nga Kosova, Zarife Imeri ndërroi jetë një ditë më parë në rrethana të paqarta. Familjarët e saj kanë ngritur akuza se e reja...

Skandal/ “Ja hoqën dy fëmijët nënës dhe ja dhanë kujdestarinë babait të pasur me paratë e krimit”; ja si Drejtësia manipuloi procesin (film)

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open”, teksa flitej për rastin makabër të vrasjes së Sabrinës nga ish-bashkëshorti, gazetarja Klodiana Lala ngriti alarmin edhe për...

Lajmet e fundit

“Token ta haje ujku”/ Artan Lame habit me përgjigjen për çështjen e pronave

Një nga problematikat më të mëdha në vendin tonë është edhe ajo e pronave në bregdet, ku ka pasur shumë akuza nga pronarët që...

Tentoi t’i jepte fund jetës, 44-vjeçari vetëhelmohet me pleh kimik

Një 44-vjeçar ka tentuar që t’i japë fund jetës duke u vetëhelmuar me pleh kimik. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm. Burime zyrtare nga policia bënë...

Nga sot ndryshon lëvizja e mjeteve në Unazën e Madhe, çfarë duhet të dinë qytetarët që i drejtohen kryeqytetit

Është hapur për qarkullimin e mjeteve aksi kryesor nga Ura e Lanës deri te Pallati me Shigjeta, duke filluar nga orët e para të...

Mbaron epoka “Angela Merkel”. Gjermania voton të ardhmen e saj

Rreth 60.4 milionë gjermanë do të votojnë këtë të djelë për Bundestagun e 20-të, dhoma e ulët e parlamentit të Gjermanisë, pas 16 vitesh...

Siç premtoi qeveria, mbërritën 259 afganë të tjerë

Një tjetër grup afganësh kanë mbërritur pasditen e sotme në Shqipëri. Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka njoftoi se janë 259 fëmijë, gra e burra. “259...