KATEGORI

Floktore

10 vjet pa Vath Koreshin

Salla e kinemasë së Akademisë së Filmit dhe Multimedias Marubi sherbeu dje si pikëtakim mes miqve e kolegëve të shkrimtarit dhe skenaristit Vath Koreshi,...

Jessica Alba: Jam identifikuar me anën time mashkullore

Bukuria e saj është kaq natyrale, ndaj tërheq gjithmonë. Aktorja  Jessica Alba ka pushtuar  kopertinën e revistës së njohur “Cosmopolitan” ku ka bërë dhe...

Së shpejti veshjet mund t’i shkarkoni nga interneti dhe t’i printoni në 3D

Veshjet e shkarkuara nga interneti, të printuara mund të bëhen pjesë e dollapit tuaj. Çka filloi për dizajneren Danit Peleg vetëm si projekt në...

10 yje Hollivudi që janë martuar me njerëz të zakonshëm (foto)

  E keni parasysh filmin romantik “Notting Hill”, ku Julia Roberts që në film luan rolin e një aktoreje të njohur të Hollivudit bie në...

Kanceri i Gjirit, një “superhero” ka një mesazh për gratë (video)

  Një film që mund të shpëtojë jetën tuaj. Ylli i hollivudit Ryan Reynolds u kërkon grave që të bëjnë kontrollin rutinë për të parandaluar...

Elvana Gjata feston datëlindjen në Paris

Kengetarja shqiptare Elvana Gjata ka zgjedhur një prej hoteleve më luksoze në Paris për të festuar ditëlindjen e saj te 29-të.  Ajo ka publikuar...

Testamenti i një legjende

Si në jetë ashtu dhe në vdekje David Bowie nuk është fort i zakontë. Shtypi amerikan ka zbuluar përmbajtjen e testamentit të tij që...

Si i kurseu kjo nuse 10 mijë paund për dasmën e saj

  Një nuse angleze ka arritur që ditën më të lumtur të jetës së saj të mos e kthejë dhe në ditën më të shtrenjtë...

Papa Francesco aktor në një film

  Të gjithë e konsiderojnë një nga papët më simpatikë Papën Francesco, por askujt sia kishte pritur mendja se ai do bënte dhe aktorin. Por...

Rudina Magjistari flet për mëmësinë

  Prezantuesja Rudina Magjistari po shijoin në maksimum mëmësinë duke u shkëputur nga ekrani që pas lindjes së vajzës së saj të parë, Mia. Në...

Lajmet e fundit

Rritet numri i pacientëve të shëruar, 6 viktima dhe 183 raste me Covid në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se 6 pacientë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit. Autoritetet raportojnë se nga 1, 466...

COVID-19 futet në ushtrinë shqiptare

Sot u shënuan 15 raste me koronavirus në qarkun e Beratit. Infeksioni ka hyrë në thuajse të gjitha institucionet. E ndërsa infektimet e mësuesve janë...

Catanzaro: Derra, klinika dhe qiellgërvishtëse. Gallo në pushtimin e Shqipërisë

Nga qiellgërvishtëset te derrat, shoqata e drejtuar nga sipërmarrësi Antonio Gallo ishte e gatshme të pushtonte Shqipërinë me mocarela për t'ia dhënë shefit të...

Grykësia/ Minarja e Xhamisë së Et’hem Beut po thyhet në dysh (film)

Kur aktivistët e vunë në dukje këtë dëm që po i bëhet objektit të kultit dhe monumentit të kulturës, Rilindja tha se është silikoni...

Algjeriani sulmohet me thikë në Kosovë, me lot në sy i bën thirrje ministrit: Për hir të Zotit, më ço në shtëpi!

Një i ri algjerian është sulmuar me thikë në Kosovë dhe vijon të rrijë i fshehur nga sulmuesit e tij. Siç raportojnë mediat algjeriane, ai...