KATEGORI

Floktore

Si i kurseu kjo nuse 10 mijë paund për dasmën e saj

  Një nuse angleze ka arritur që ditën më të lumtur të jetës së saj të mos e kthejë dhe në ditën më të shtrenjtë...

Papa Francesco aktor në një film

  Të gjithë e konsiderojnë një nga papët më simpatikë Papën Francesco, por askujt sia kishte pritur mendja se ai do bënte dhe aktorin. Por...

Rudina Magjistari flet për mëmësinë

  Prezantuesja Rudina Magjistari po shijoin në maksimum mëmësinë duke u shkëputur nga ekrani që pas lindjes së vajzës së saj të parë, Mia. Në...

Erjon Veliaj organizon festën e shoqes së tij modele

  Festa e datëlindjes është gjithmonë e bukur kur kalon miqtë, por ajo mund të jetë vërtetë e veçantë kur ta organizon vetë kryetari i...

Para Adele, Neil Young dhe Rem …

  "Adele nuk ka dhënë leje për përdorimin e këngëve të tij në mitingje politike," tha në një deklaratë zëdhënësi i artistes që ka arritur...

Donaldin nuk e do as Adele

  Donald Trump duket se mund ta ketë më të lehtë të bëhet President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, sesa të ketë një kolonë...

Emocionuese! Nëna dëgjon rrahjet e zemrës së djalit pas vdekjes

  Ky mund të jetë një nga momentet më të dhimbshëm por dhe më të lumtur qe mund të ndjejë një nënë pasi i ka...

Politikani, një ditë në ferr

Një politikan vdes dhe e gjen vetën përpara Shën Pjetrit. Shën Pjetri hap librin e tij lexon emrin dhe i thotë: “Pra, ti je një...

Çështje diversiteti (foto)

Çështje diversiteti: Jennifer Lawrence, Cate Blanchett dhe Lupita Nyong'o Smolder në kopertinën e Vanity Fair. Revista ka zgjedhur te nxjerre ne kopertine gra me prejardhje të ndryshme etnike ne nje kohe kur...

Një tjetër shqiptar në skenën e Sanremos (video)

Kantautori nga Fieri, Ermal Meta, do të ngjitet në skenën e Sanremos, duke shënuar kështu një tjetër sukses të talenteve shqiptare në Itali, pas...

Lajmet e fundit

Të shtëna me armë zjarri në Durrës, plagosen dy persona, arrestohen autorët

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në afërsi të një lokali në lagjen 13 të qytetit të Durrësit. Sipas raportimeve , 2 persona kanë...

“Me jep një kafe të lutem”/ “Kamarierja” në klipin e Alban Skënderajt merr postin e rëndësishëm në Ministrinë e Lleshajt (film)

Pak javë më parë, cna.al publikoi skandalin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili lëviz me një makinë luksoze që kap vlerën e 100 milionë...

Jo vetëm modele/ Ja si ka nisur karriera e sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Brendshme (film)

Elena Pici, vajza në të 30-tat , që vjen nga Këshilli i Ministrave është një emër i panjohur , ndërsa sot fitoi vëmendjen e...

Filmi parashikoi pandeminë, flet aktori protagonist: Isha i përgatitur për Covid-in që para 10 vitesh (film)

Aktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për historinë e një virusi vdekjeprurës. Në një bisedë me...

Policia zbarkon në Fushë-Krujë, blindohet qendra e qytetit

Forca të shumta të policisë kanë zbarkuar këtë mbrëmje në Fushë-Krujë. Në operacionin që po zhvillohet aktualisht në qendër të qytetit, janë angazhuar efektivë të...