KATEGORI

Floktore

Thashethemi: Këngëtarja Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2021”, por Festivali nuk është bërë

Një thashethem ose më mirë lajm i rremë ka qarkulluar sot në media të ndryshme sikur Anxhela Peristeri ka fituar festivalin pa u bërë...

Koronavirusi i mori jetën regjisorit të mirënjohur, fjalët e dhimbshme të mbesës: Xhyshi im, ti të premtove…

Regjisori Muharrem Fejzo ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit, teksa ishte i shtruar në spital. Gjendja e tij ishte e rënduar prej disa ditësh. Alina Fejzo, mbesa...

Humb jetën nga Covid-19 aktori i mirënjohur fierak Fatmir Xhelili

Ndahet nga jeta në moshën 69-vjeçare, aktori i madh i teatrit dhe estradës së Fierit, Fatmir Xhelili. Aktor në teatrin “Bylis” të Fierit për 46...

Pas DiCaprios, edhe Rita Ora në mbrojtje të Lumit Vjosa në Shqipëri

Ditën e djeshme, një postim i Leonardo DiCaprio-s bëri xhiron e rrjetit, sepse aktori publikoi në llogarinë e tij në Instagram një foto nga...

Shqipëria konfirmohet në gjysmëfinalen e dytë të Eurovisionit

Organizatorët e Eurovisionit kanë konfirmuar se në vitin 2021 do të jenë pjesëmarrëse 41 shtete në maj në Rotterdam të Holandës. Grupi i Konkursit të...

Adrola Dushi pozon me flamurin shqiptar në rrugët e New York-ut

Modelja e njohur, Adrola Dushi është shpërngulur prej disa kohësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po vazhdon karrierën në modeling. Adrola ka pozuar...

Jamarbëri, djali magjik që ka lexuar që 15 muajsh (film)

Jamarbër Hoxha është shpallur “Lexuesi më i mirë” në Panairin e librit të këtij viti. 9-vjeçari i spektrit autik ka nisur të lexojë, qysh kur...

Aktorja e humorit, Mariana Kondi infektohet me Covid-19

Aktorja e njohur e humorit, Mariana Kondi është infektuar me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo përmes një foto publikuar në Instagram,...

Mes lotësh, i jepet lamtumira e fundit aktorit të humorit Koço Devole

Miq, të afërm dhe kolegë të shumtë artistë, mes lotësh i dhanë sot lamtumirën e fundit aktorit të humorit Koço Devole. Familja zhvilloi homazhe private...

Komedia në zi/ Shuhet artisti i madh, Koço Devole

Nuk ka mundur t'ia dalë dot. Ka vdekur komediani Koço Devole. Artisti u prek nga COVID-19, por ia doli të mbijetojë. Ajo që e rëndoi gjendjen...

Lajmet e fundit

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportonte sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...

30 vjetori i themelimit të Shoqatës “Çamëria”, Selami Kolonja: Edhe unë jam Çam!

Këngëtari i njohur nga Struga, Selami Kolonja ka dërguar një mesazh urimi në kuadër të 30 vjetorit të themelimit të Shoqatës Patriotike "Çamëria". Kolonja shprehet...