KATEGORI

Floktore

“Nuk qenka shaka”, Rozana Radi tregon eksperiencën e frikshme me Covid-19

Rozana Radi pak ditë më parë rezultoi pozitive me Covid-19. Moderatorja bëri dy teste, njëri rezultoi negativ dhe tjetri pozitiv. Këngëtarja e njohur tregoi se...

Justina Aliaj mposht COVID-19, mesazh miqve: Më dhatë kurajë për me luftu në ato ditë vendimtare

Artistja e madhe shqiptare Justina Aliaj ka mposhtur COVID-19 dhe i është drejtuar me një mesazh miqve dhe mbështetësve të saj. Ajo thotë se...

Forbes/ Angela Merkel shpallet gruaja më e fuqishme në botë

Revista amerikane, Forbes, ka zbuluar emrat e grave më të fuqishme në botë për vitin 2020. Në krye të listës këtë vit është kancelarja...

Kiço Londo lirohet nga detyra e drejtorit të Teatrit Eksperimental, e zëvendëson Altin Basha

Kiço Londo është liruar nga detyra e drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental, “Kujtim Spahivogli”. Mësohet se në vend të tij është emëruar në detyrë regjisori...

E ardhmja është vajzë/ Anxhelës i është dashur të punojë që 15 vjeç, kurse Emanuela rrëfen mes lotësh humbjen e babait (film)

I është dashur të punojë që 15 vjeç, por nuk kanë qenë këto momentet më të vështira që ka kaluar në Greqi. Anxhela Peristeri rrëfeu...

U martuan në fshehtësi? Reagojnë për herë të parë çifti i njohur Arbenita dhe Fero

Mediat spekuluan se çifti i njohur Fero dhe Arbenita i kishin dhënë fund beqarisë së tyre në një ceremoni intime martese. Mendohet se vetëm rrethi...

Dua Lipa uron 28 Nëntorin me flamurin kombëtar në duar: Krenare që jam shqiptare

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka uruar ditën e Flamurit dhe ditën e Pavarësisë së Shqipërisë. Dua ka publikuar në Instagram një foto,...

Tenori Ramë Lahaj ripërpunon këngën “Për ty Atdhe” (film)

Tenori kosovar, Ramë Lahaj ka ripërpunuar këngën “Për ty Atdhe", të mjeshtërit Pjetër Gaci. Me këtë rast, ai ka uruar edhe festën e 28...

Parashikimi fatzi i shkrimtarit në vitin 1996: Edi Rama me zgjuarsinë dhe pabesinë që e karakterizon do të jetë gjatë i pranishëm në jetën...

(Botuar më 21 janar 1996 në suplementin “AKS” të gazetës “Koha Jonë”)* (Pjesë nga intervista e Ylljet Aliçkës) Dhe së fundi një pyetje jashtë teme, por...

Dua Lipa kryeson me nominimet në Grammy, Basha: Gjithë Shqipëria është me ty!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa për suksesin e saj më Grammy. Dua kryeson nominimet, bashkë...

Lajmet e fundit

Aksident tragjik në Tiranë, makina përplas për vdekje vajzën 10 vjeçare

Një vajzë 10 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti tragjik të regjistruar mesditën e sotme, në Tiranë. Bëhet me dije se aksidenti...

159 viktima nga aksidentet në 2020, Urgjenca: Stop luftës së heshtur, 13 këshilla për shoferët

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore deklaron se gjatë vitit që u mbyll edhe pse kishte një kufizim të lëvizjes për shkak të pandemisë, u...

U kishte premtuar kalimin në BE, kapet korçari duke transportuar sirianët me kamionçinë

Një 35-vjeçar është arrestuar në Devoll, pasi u kap duke transportuar 13 emigrantë të paligjshëm nga Siria. I arrestuari është M. L. 35 vjeç,...

Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë

Policia ka vënë në pranga dy persona, babë e bir, pasi u konfliktuan me njëri tjetrin. Sipas informacionit nga policia, ngjarja ka ndodhur në Selenicë...

Pastërtia e figurës dhe profesionalizmi, KPK rihap hetimin për gjyqtaren Marinela Osmani

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të premten se ka vendosur të hapë hetimin për pastërtinë e figurës dhe profesionalizmin për gjyqtaren e Gjykatës...