KATEGORI

Floktore

Dua Lipa kryeson me nominimet në Grammy, Basha: Gjithë Shqipëria është me ty!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa për suksesin e saj më Grammy. Dua kryeson nominimet, bashkë...

Thashethemi: Këngëtarja Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2021”, por Festivali nuk është bërë

Një thashethem ose më mirë lajm i rremë ka qarkulluar sot në media të ndryshme sikur Anxhela Peristeri ka fituar festivalin pa u bërë...

Koronavirusi i mori jetën regjisorit të mirënjohur, fjalët e dhimbshme të mbesës: Xhyshi im, ti të premtove…

Regjisori Muharrem Fejzo ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit, teksa ishte i shtruar në spital. Gjendja e tij ishte e rënduar prej disa ditësh. Alina Fejzo, mbesa...

Humb jetën nga Covid-19 aktori i mirënjohur fierak Fatmir Xhelili

Ndahet nga jeta në moshën 69-vjeçare, aktori i madh i teatrit dhe estradës së Fierit, Fatmir Xhelili. Aktor në teatrin “Bylis” të Fierit për 46...

Pas DiCaprios, edhe Rita Ora në mbrojtje të Lumit Vjosa në Shqipëri

Ditën e djeshme, një postim i Leonardo DiCaprio-s bëri xhiron e rrjetit, sepse aktori publikoi në llogarinë e tij në Instagram një foto nga...

Shqipëria konfirmohet në gjysmëfinalen e dytë të Eurovisionit

Organizatorët e Eurovisionit kanë konfirmuar se në vitin 2021 do të jenë pjesëmarrëse 41 shtete në maj në Rotterdam të Holandës. Grupi i Konkursit të...

Adrola Dushi pozon me flamurin shqiptar në rrugët e New York-ut

Modelja e njohur, Adrola Dushi është shpërngulur prej disa kohësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po vazhdon karrierën në modeling. Adrola ka pozuar...

Jamarbëri, djali magjik që ka lexuar që 15 muajsh (film)

Jamarbër Hoxha është shpallur “Lexuesi më i mirë” në Panairin e librit të këtij viti. 9-vjeçari i spektrit autik ka nisur të lexojë, qysh kur...

Aktorja e humorit, Mariana Kondi infektohet me Covid-19

Aktorja e njohur e humorit, Mariana Kondi është infektuar me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ajo përmes një foto publikuar në Instagram,...

Mes lotësh, i jepet lamtumira e fundit aktorit të humorit Koço Devole

Miq, të afërm dhe kolegë të shumtë artistë, mes lotësh i dhanë sot lamtumirën e fundit aktorit të humorit Koço Devole. Familja zhvilloi homazhe private...

Lajmet e fundit

Vritet biznesmeni i fuqishëm në San Torini, autorët e djegin të gjallë në dhomën e hotelit

Një nga biznesmenët e njohur në fushën e hotelerisë në San Torini është gjetur i vdekur ditën e sotme. Biznesmeni u gjet i djegur...

Aksident i rëndë, makina përplas çiklomotorrin në Fushë Krujë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën rurale Fushë Krujë-Mazhë, ku një makinë ka goditur një ciklomotorr. Drejtuesi Besnik Masha është plagosur rëndë...

Meta letër Manastirliut për situatën e COVID-19: Fusni testet e shpejta e hapni spitalet rajonale

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është drejtuar me një letër ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu,  për situatën e koronavirusit në vend. Propozimet që  duhet...

Basha mesazh ngushëllimi për Beqir Arifajn: Punoi për Shqipërinë e zhvilluar e demokratike

Lideri i opozitës Lulzim Basha, ka reaguar me një mesazh ngushëllues për ndarjen nga jeta të ish-kryetarit të Bashkisë Pukë, Beqir Arifaj, për shkak...

Vrasja e shkencëtarit iranian, ministri i Jashtëm drejton gishtin nga Izraeli

Ministri i Jashtëm iranian është shprehur se armiku i Iranit, Izraeli ka të ngjarë të ketë qenë i përfshirë në vrasjen e shkencëtarit të...