KATEGORI

Shkel e shko

Albana dhe Albina trembin Ramën

Një protestë e paralajmëruar e grave demokrate ka mobilizuar fort policinë e Tiranës. Grupe të shumta policësh janë vendosur rreth e rreth godinës së...

Kuici i frutave çmendi 2 milionë vetë…e gjeni dot zgjidhjen?

Mollë, banane dhe arrë kokosi. Rebusi matematikor i bërë me veprime të thjeshta zbritje dhe mbledhje o çmend njerëzit në rrjet. Ajo që duhet...

Sarkazma e dizanjerit kosovar me pavarësinë

“KOSOVA - Lëng freskues i politikanëve!” Kështu e ka titulluar skicën e tij me sarkazëm dizanjeri i njohur Agi Haxhimurati, djaloshi nga Kosova që...

Rosë apo lepur?

Ky imazh i ideuar nga psikologu amerikan, Joseph Jastrow ju vendos ne testim shpejtesine e trurit tuaj. Sipas tij, sa më shpejt të gjeni kafshën...

E gjeni dot qenin në mesin e arinjve Panda?!

Pyetjen e ngre kompania Lego me lodrat e saj, ku ne mesin e dhjetrave panda gjendet dhe nje qen. A e gjeni dot?

Lajmet e fundit

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...