KATEGORI

Bëfshi qejf

Dashuria e ndaluar që shokoi botën do të ekranizohet

Romanca e tyre shkaktoi një tërmet diplomatik dhe politik. Por historia e jashtëzakonshme e dashurisë mes presidentit të parë të Botsvanës me një angleze të...

Mbani duart larg nga flokët

Nëse e gjen shpesh veten duke prekur flokët sa herë që nuk je duke bërë diçka, atëherë duhet të kesh parasysh disa këshilla për...

I mbrojtur: Oferta më e çuditshme për Shën Valentin

Kjo mund të jetë një nga ofertat më të çuditshme për Shën Valentin. Rrjeti gjigand i supermarketeve në Britani, Tesco, duket se ofron krem të...

Dieta e famshme ‘Dukan’,  versioni për 7 ditë

Nëse keni vendosur të humbni disa kilogram (jo më shumë se 15 Pierre Dukan ka hartuar një dietë-flash që është e bazuar në ciklin...

Si ti ruani luleshtrydhet e manaferrat pa u prishur

Aq të mira sa janë luleshtrydhet, bopronicat dhe manaferrat po aq e vështirë është ti mbash gjatë në frigorifer pasi ato prishen që ditën...

Keku që mund ta bëjë fëmija juaj

Kemi zbuluar receten e nje keku qe mund te behet krejtesisht nga femija juaj, mjafton te qendroni per asistence tek soba qe te mos digjet...

Cila është modelja e zgjedhur e Sports Ilustrated 2016

Kur revista Sports Ilustrated vendos nje modele ne kopertine ajo cilesohet si mbreteresha e atij viti, pasi nuhatja e kesaj reviste per te pikasur...

Modelja Arianny provokon me selfie

Modelja amerikane Arianny Celeste di shume mire si ti beje per vete fansat. Ajo ka publikuar se fundmi foto nga dhoma e gjumit ku...

Hej vajza! David Backham u kthye!

David Backham, baba i 4 femijeve dhe 40 vjec po tregon se vazhdon te jete nje sex-simbol per vajzat. Mjafton te shikoni trupin e...

E gjeni dot qenin në mesin e arinjve Panda?!

Pyetjen e ngre kompania Lego me lodrat e saj, ku ne mesin e dhjetrave panda gjendet dhe nje qen. A e gjeni dot?

Lajmet e fundit

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...