KATEGORI

Bëfshi qejf

Rita Ora tërheq vëmendjen në Paris

Rita Ora ia ka dalë të  tërheqë vëmendjen në Paris, ku u shfaq ne javen e modes. Ajo ishte veshur me nje fustan portolalli...

5 mënyra si të parandaloni alergjinë tek fëmijët

1. Mos i nisni ushqime të ngurta para se fëmija juaj të jetë 17-javësh. Foshnjat që hajnë ushqime të ngurta para 17-javëve kishin më shumë gjasa...

Guida/ 8 simptomat e rënda të gripit tek fëmijët, si të silleni

Qendra amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) paralajmëron se edhe fëmijët të cilët janë në përgjithësi shumë të shëndetshëm mund të sëmuren në mënyrë...

Debat mbi vaksinat, Zuckerberg mban qëndrim të qartë

Miliarderi ka postuar një foto në faqen e tij në Facebook, ku ai del duke mbajtur në duar vajzën e tij Maksima, me shënimin:...

Vajza juaj ka karakteristika “bosi”, ja pse kjo është gjë e mirë

Ne të gjithë e dimë se është e bezdisshme, kur dikush vazhdimisht të bën “shefin”. Ne gjithashtu të gjithë e dimë se nganjëherë vajzat...

Donatella Versace hap javën e modës me Couture-sportiv

  Donatella Versace hapi Couture Haute në Paris me një koleksion që ishte edhe modern, por edhe i rrënjosur në realitet. E pra, të paktën...

“Mund të të ndodhë dhe ty”,  paralajmërimi i 24-vjeçares që po vdes

  “Kjo gjë mund të ndodhë dhe ty sepse më ndodhi mua”. Një vajzë e re vetëm 24 vjeç e cila po vdes nga kanceri...

Gjithçka që duhet të dini për kollën…por keni frikë të pyesni

  Kollitja në përgjithësi është një gjë e mirë: është një veprim refleks që mban rrugët e frymëmarrjes të pastra nga mukusi, pluhuri, tymi dhe...

Lajmet e fundit

“Ky është një urdhër i…”, Angela Merkel zbulon arsyen pse nuk e ka bërë ende vaksinën

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se nuk e ka marrë ende vaksinën e koronavirusit. Gjatë një interviste për një gazetë gjermane, kancelarja thekson: “Unë jam 66...

Aksident në aksin Tiranë-Durrës, përplasen dy automjete, të plagosurit dërgohen në spital

Një aksident automobilistik ka ndodhur rreth orës 16:45 në një nga rrugët dytësore të autostradës Tiranë-Durrës, ku si pasojë e përpasjes së dy automjeteve...

U bashkua me ISIS kur ishte adoleshtente, shteti europian nuk e fal 21 vjeçaren, humbet nënshtetësinë

Shamima Begum, e cila u largua nga Britania si një nxënëse për t’u bashkuar me Shtetin Islamik në Siri, nuk ka arritur të rimarrë...

Shifër e frikshme vdekjesh Covid në vend, kurba e infektimeve vijon në nivele alarmante

Gjatë 24-orëve të fundit në vend kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 20 persona, si dhe janë regjistruar 916 raste të reja nga...

“Sypërmysi i Bashkisë”, gazetarja i përvishet lali Erit: Qyteti i marrë peng nga oligarkët e tu!

Gazetarja e njohur shqiptare Alba Kepi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka shigjetuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në shkrimin e saj...