KATEGORI

Mjeku i shtëpisë

Soda e bukës, si recetë bukurie

Keni nevojë për relaks, për të hequr lodhjen dhe të gjeni sërish energjitë? Shtojini gjysmë filxhani sodë buke vaskës tuaj me ujë të nxehtë,...

3 hapa si të mjekosh parazitët e zorrëve tek fëmijëve

Parazitët e zorrëve infektojnë dhe banojnë në traktin gastrointestinal. Ju mund të infektoheni me dy lloje të parazitëve të zorrëve – protozoa dhe heleminths....

Kur duhet t’i flisni fëmijës suaj për seksin (video)

Çfarë duhet të bëjmë kur fëmijët na pyesin për seksin? Shpesh prindërit kapen ngushtë kur fëmijët bëjnë pyetje të tilla si “si krijohen bebet?”...

5 mënyra si të parandaloni alergjinë tek fëmijët

1. Mos i nisni ushqime të ngurta para se fëmija juaj të jetë 17-javësh. Foshnjat që hajnë ushqime të ngurta para 17-javëve kishin më shumë gjasa...

Guida/ 8 simptomat e rënda të gripit tek fëmijët, si të silleni

Qendra amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve (CDC) paralajmëron se edhe fëmijët të cilët janë në përgjithësi shumë të shëndetshëm mund të sëmuren në mënyrë...

Debat mbi vaksinat, Zuckerberg mban qëndrim të qartë

Miliarderi ka postuar një foto në faqen e tij në Facebook, ku ai del duke mbajtur në duar vajzën e tij Maksima, me shënimin:...

Vajza juaj ka karakteristika “bosi”, ja pse kjo është gjë e mirë

Ne të gjithë e dimë se është e bezdisshme, kur dikush vazhdimisht të bën “shefin”. Ne gjithashtu të gjithë e dimë se nganjëherë vajzat...

“Mund të të ndodhë dhe ty”,  paralajmërimi i 24-vjeçares që po vdes

  “Kjo gjë mund të ndodhë dhe ty sepse më ndodhi mua”. Një vajzë e re vetëm 24 vjeç e cila po vdes nga kanceri...

Gjithçka që duhet të dini për kollën…por keni frikë të pyesni

  Kollitja në përgjithësi është një gjë e mirë: është një veprim refleks që mban rrugët e frymëmarrjes të pastra nga mukusi, pluhuri, tymi dhe...

Lajmet e fundit

Ku dështoi Kosova në sigurimin e vaksinës kundër COVID-19?

Derisa vendet e rajonit kanë filluar vaksinimin e qytetarëve kundër COVID-19, në Kosovë ende nuk ka arritur vaksina kundër kësaj sëmundjeje. Serbia ka nisur vaksinimin...

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...