KATEGORI

Mjeku i shtëpisë

Manastirliu jep lajmin: Realizohet me sukses operacioni i parë në zemër në Spitalin “Shefqet Ndroqi”

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se është hapur qendra e dytë e kardiokirurgjisë në spitalet publike ne vend. Në një postim...

Pfizer thotë se ilaçi i saj kundër COVID-19 uli me 90 për qind shtrimet në spital dhe vdekjet

Kompania Pfizer Inc. tha të premten se ilaçi i saj eksperimental antiviral për COVID-19 uli me gati 90% rastet e shtrimeve në spital dhe...

Kujdes! Ndryshimi i orës sjell këto pasoja në shëndet, flasin ekspertët

Ditën e nesërme në mesnatë ndryshon ora. Ndërrimi i akrepave të orës me një orë pas do të ndodhë natën mes të shtunës 30...

Çfarë nuk duhet të hani apo pini kur jeni shumë të uritur

Kur stomaku juaj është bosh dhe jeni shumë të uritur dhe të etur për të ngrënë diçka, duhet të keni kujdes se cilat ushqime...

VOA: Çfarë është COVID-i i zgjatur dhe si mund të kurohet

Disa nga simptomat e sëmundjes së zgjatur të shkaktuar nga koronavirusi janë lodhja kronike, turbullimi i mendimit, pagjumësia, probleme në zemër dhe vështirësi në...

Ekspertët britanikë: Varianti “Delta Plus” mund të përhapet më shpejtë se mutacioni Delta i zakonshëm

Ekspertët në Mbretërinë e Bashkuar thonë se tani një formë e re e koronavirusit, që disa e quajnë “Delta Plus”, mund të përhapet më...

Kini kujdes! Këta njerëz nuk duhet të konsumojnë kafe turke, ja çfarë u shkakton në organizëm

Tanimë e dimë që kafeja ka vlerat të pazëvendësueshme shëndetësore. Kafeja ka mijëra minerale të ndryshme të cilat ndikojnë në përmirësimin e shëndetit tonë....

Marrja e përditshme e aspirinës mund të shkaktojë dëme serioze (film)

Njerëzit që nuk vuajnë nga zemra, nuk duhet të marrin aspirinë përditë. Kështu thuhet në udhëzimet paraprake të një grupi me peshë ekspertësh amerikanë....

Hudhra është 100 herë më efektive se antibiotikët!

Hudhra është një nga ushqimet më të fuqishme të natyrës. Është një nga arsyet që njerëzit që ndjekin dietën mesdhetare, jetojnë më gjatë dhe...

Mjekja senologe: Kanceri i gjirit gjendet edhe tek meshkujt, kam pasur shumë raste

E ftuar në emisionin “Shije Shtëpie”, ka qenë mjekja senologe Ervehe Dervishi e cila ka folur për kancerin e gjirit, ku muaji Tetor është...

Lajmet e fundit

Përplasen dy automjete në Krujë, 26 vjeçari transportohet në spitalin e Traumës

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në Krujë. Drejtuesi i automjetit E.K., ka përplasur automjetin me drejtues 26-vjeçarin L.K. 26-vjeçari është transportuar në spitalin...

Shpërndante drogë në zona të ndryshme të Tiranës, arrestohet 21-vjeçari. Sekuestrohet kanabis dhe kokainë, ja sa i shiste dozat

Policia e Tiranës ka goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve duke arrestuar një 21-vjeçar që shpërndante lëndë narkotike në...

Vijon situata problematike nga reshjet e dëborës në Skrapar, 4 fshatra pa drita prej më shumë se 2 ditësh

Vijon të jetë problematike situata nga reshjet e dëborës në Skrapar. Reshjet e pandërprera gjatë gjithë natës kanë shkaktuar probleme me lëvizjen e automjeteve...

U arrestua për vrasjen e ish deputetit, babai i Marjan Kolës: Të lirohet, nuk ka prova

Këtë të shtunë kanë reaguar familjarët e Marjan Kolës, i cili është arrestuar si bashkëpuntor në vrasjen e ish-deputetit Pashko Ujkan në Shkodër. Familjarët kërkojnë...

Messi: Ndonjëherë do të doja të kaloja pa u vënë re, me CR7 mbajtëm konkurrencën gjatë

Leo Messi arriti një moment historik të hënën e kaluar që mund të mos e shohim më në historinë e futbollit. Ylli argjentinas mori Topin e Artë...