KATEGORI

Shtro peta

Një ëmbëlsirë fantastike me 2 përbërës

Nje recete fantastike vetem me dy perberes per te bere nje embelsire te shijshme dhe shpejte per femijet tuaj…ata do ta adhurojne kete na...

Biskota me gjalp kikiriku

Përbërësit; 2 vezë 2-3 lugë gjalp kikiriku (kremoz mundësisht, jo me kokrriza) 4-5 lugë sheqer i errët ose sheqer pluhur Miell (sasia, sa të kërkojë brumi) Pak pluhur pjekës...

Planet Hungry: Çfarë hanë njerëzit rreth Botës

  Fotografi në 30 familje nga 24 shtete për të eksploruar se sa të ndryshme janë zakonet e të ushqyerit anembanë globit Peter Menzel dhe Faith...

Si ti ruani luleshtrydhet e manaferrat pa u prishur

Aq të mira sa janë luleshtrydhet, bopronicat dhe manaferrat po aq e vështirë është ti mbash gjatë në frigorifer pasi ato prishen që ditën...

Keku që mund ta bëjë fëmija juaj

Kemi zbuluar receten e nje keku qe mund te behet krejtesisht nga femija juaj, mjafton te qendroni per asistence tek soba qe te mos digjet...

Lajmet e fundit

Vetingu i politikanëve, Manjani: Seksi për popullin, por një spekulim i madh

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani komentoi në studion e “Opinion” nismën e Partisë Demokratike për vetting në politikë. Manjani tha ndër të tjera se...

Burri i ambasadores së Shqipërisë në BE me firmë MIKROKREDISH, ja si Elton Janina jep borxhe nga një apartament në ISH-BLLOK me mikrobankën qindra...

Ambasadorja e Shqipërisë në Bashkimin Europian prej 2014-ës është Suela Janina. Diplomate me 20 vite karrierë ka menduar që shqiptarëve përveç negociatave për hyrjen...

Mejdini: Vetëm BE ka investuar 42 mln euro për vetingun

Teksa PD ka propozuar vettingun e politikanve, gazetarja Fatjona Mejdini tha se ky proes është i kushtueshëm. Ne studion e "Opinion" ajo tha se për...

Bardhi: Drejtësia ka të dhëna për politikanë që rrinë gjithë ditën në telefon me kriminela

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”.  Bardhi tha se organet...

Racakolli: Studentët e kulturuar do i bindim të vaksinohen

Zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli e ftuar në Radarin Informativ deklaroi se procesi i vaksinimit në radhët e studentëve është i domosdoshëm. Rakacolli tha se...