KATEGORI

Shtro peta

Pierogi polake, një recetë fantastike për amvisat

Pierogi polake ose ruse, pasi njihen si ushqim tradicional i këtyre popujve. Ngjajnë paksa me Njokit ose makaronat Tortelini, por në fakt janë pak...

Kek me qershi

Kek me qershi Përbërësit: 3 vezë 180 gr sheqer 125 gr yogurt (kos) me vanilie 50 ml vaj lule dielli 25 gr kakao (ose akoma më mirë 2 lugë Nutella) 200...

Lazanja në forma të vogëla

Kush tha se lazanjat duhet te kene vetem pamjen tradicionale? Ne ju sjellim nje menyre te re gatimi. Për mbushjen bëjmë salcën me qepë, mish...

Pica me salcë perimesh

Mama mos hiqni dore, gjeni menyra te reja per ti dhene perimet femijeve. Pica me perime te fshehura eshte ideale Merrni receten dhe perpunojeni sipas...

Dredhka me reçel dhe arra

Për brumin ; 250 gramë gjalp Një vilxhan kafe kos 450 gramë miell për ëmbëlsira Brumi ndahet në katër pjesë, çdo pjesë hapet si petë e trashë dhe...

Dreka e së dielës- Merluc mbi shtrat perimesh

Të dielën familjet mundohen të hanë më shëndetshëm dhe ti kushtojnë një rëndësi të veçantë tryezës së ditës së pushimit. Ne ju rekomandojmë një drekë...

Kek me zemër çokollate të zezë 

Çokollata është një nga ushqimet e preferuara të shumë njerëzve dhe nëse ajo është e zezë është dhe e shëndetshme sepse ka përqindje më...

Shqiptari Rene Rexhepi, Mjeshtër Botëror i shijes

Për 4 vite rresht, Noma, restoranti i tij në Kopenhagen u shpall kuzhina më e mirë e rruzullit tokësor Të jesh shqiptar, ashtu si...

Bukë me hudhër dhe krem djathrash

Një recetë fantastike për darkë. Brumi për bukën: Në një gotë ujë të ngrohtë tresni majanë dhe një lugë të vogël me sheqer. Miellin (në foto...

Sallatë me panaxhar

Një sallatë dimërore, plot ngjyra dhe shumë e shëndetshme. Lani dhe qëroni një kokërr panxhar të kuq, dy karota dhe një shegë. Panxharin dhe karrotën...

Lajmet e fundit

Bardhi: E paralajmëruam, Edi Rama mashtroi shqiptarët për listat e hapura

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar lidhur me amendamentet e propozuara nga maxhoranca sot në këshillin politik. Në një postim në rrjetet...

Zbardhet formula e Ramës për Kodin Zgjedhor: Lista 100% të hapura, fituesit i “cakton” kryetari

ABC NEWS ka zbardhur formulën e kryesocialistit Rama se si do të bëhet shpërndarja e deputetëve tashmë me lista të hapura. Së pari, sic thuhet...

Europa League, Tirana luan në Zvicër ndaj kampionëve të Joung Boys

Është hedhur në Nion të Zvicrës shorti, i cili ka përcaktuar çiftet e skuadrave që do të përballen me njëra-tjetrën në fazën “play off”...

Atentati ndaj Preng Gjinit, familja Reçi mohon akuzat!

Atentati ndaj Preng Gjinit të martën mbrëma është referuar në prokurori për veprat penale tentativë vrasje për motive gjakmarrje dhe shkatërrim prone me eksploziv. Mësohet...

Situatë e rëndë me krimin, FNSH dhe RENEA blindojnë rrugët

Lidhur me ngjarjet e fundit kriminale të ndodhura në vend, të gjitha drejtoritë vendore të Policisë, Shqiponjat, FNSH-n dhe RENEA janë angazhuar për ruajtjen...