KATEGORI

Bëfshi qejf

COVID do të ngjajë një ftohjeje të zakonshme: Kur e parashikojnë ekspertët të ndodhë kjo gjë?

COVID-19 mund të ngjajë me ftohjen e zakonshme deri në pranverën e vitit të ardhshëm, pasi imuniteti i njerëzve ndaj virusit rritet nga vaksinat...

Krijuesja e vaksinës së AstraZeneca: Koronavirusi do të kthehet në një ftohje të zakonshme

Krijuesja e vaksinës së Oxford-AstraZeneca, profesoresha Dame Sarah Gilbert deklaroi së fundmi se koronavirusi me shumë mundësi nuk do të pësojë një mutacion më...

Britania ka ilaçin kundër Covid, mjeku shqiptar në Angli zbulon detaje: Sa kushton dhe kur përdoret

Spitalet në Britaninë e Madhe kanë filluar që para dy ditësh përdorimin e një ilaçi të posaçëm kundër koronavirusit. Autoritetet bëjnë me dije se bëhet...

“Doza e tretë e Pfizer rrit imunitetin ndaj virusit”. Agjencia Amerikane e Barnave: Të mjaftueshme janë edhe dy doza

Në një dokument të lëshuar nga Administrata Amerikane e Ushqimit dhe e Barnave thuhet se doza e tretë e vaksinës “Pfizer” ndaj COVID-19 e...

“Këto ilaçe nuk kanë dhënë efekt te të sëmurët me Covid”. Tritan Kalo bën deklaratën e fortë: Ka mjekë që…

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo ka publikuar një postim në Facebook, ku ngre dyshimet e mëdha për recetat që u japin mjekët të sëmurëve me...

Revista prestigjioze “The Lancet” kundër dozës së tretë: S’ka nevojë, vaksinat aktuale shumë efektive

Ndërkohë që disa vende kanë vendosur tashmë që të aplikojnë një dozë të tretë vaksine anti-Covid për kategori të ndryshme qytetarësh, revista prestigjioze “The...

Infektimet nga koronavirusi/ Të vaksinuarit kanë pikëpyetje, por shkencëtarët ende nuk kanë përgjigje

Realiteti thotë atë që nuk na e konfirmojnë të dhënat tani për tani: Njerëzit e vaksinuar duket se po infektohen me koronavirus me një...

A janë të dëmshme cigaret elektronike? Zbulojeni tani…

Cigaret elektronike janë tashmë kudo pasi shumë njerëz i përdorin. Ka shumë histori të frikshme rreth këtyre cigareve, por a janë ato në të...

Irritohet Elvisi i Përputhen/ “Prezantojnë konkurrenten e re si një kukull që e porosit në faqe +18”

Ada dhe Mikela ishin dy konkurrentet të cilat trazuan ujëra menjëherë me hyrjen e tyre ne Përputhen 3. Ada u prezantua si infermierja seksi...

E Para! Cila është këngëtarja e njohur që do të jetë pjesë e “Big Brother Vip”

Big Brother Vip” ende nuk i ka ndezur kamerat, por mediat kanë filluar edhe aludimet se kush do të jenë personazhet e zgjedhur për...

Lajmet e fundit

Aktivistja Greta Thunberg ‘thumbon’ Joe Biden: Po bën premtime sa për të larë gojën

Aktivistja e mjedisit Greta Thunberg është tallur me Presidentin amerikan Joe Biden, pasi ai premtoi se do të adresonte çështjen e ndryshimeve klimatike me...

Transport emigrantësh, plagosje dhe të shpallur në kërkim. Vihen në pranga 4 persona në qarkun Gjirokastër

Katër shtetas janë vënë në prangat e Policisë në orët e fundit në qarkun e Gjirokastrës për vepra të ndryshme penale. Nazmi Veseli, 59 vjeç,...

“Token ta haje ujku”/ Artan Lame habit me përgjigjen për çështjen e pronave

Një nga problematikat më të mëdha në vendin tonë është edhe ajo e pronave në bregdet, ku ka pasur shumë akuza nga pronarët që...

Tentoi t’i jepte fund jetës, 44-vjeçari vetëhelmohet me pleh kimik

Një 44-vjeçar ka tentuar që t’i japë fund jetës duke u vetëhelmuar me pleh kimik. Ngjarja ndodhi mëngjesin e sotëm. Burime zyrtare nga policia bënë...

Nga sot ndryshon lëvizja e mjeteve në Unazën e Madhe, çfarë duhet të dinë qytetarët që i drejtohen kryeqytetit

Është hapur për qarkullimin e mjeteve aksi kryesor nga Ura e Lanës deri te Pallati me Shigjeta, duke filluar nga orët e para të...