AUTHOR NAME

Rexhina Biba

1582 POSTIME
0 Komente

Ambasada Amerikane: Votim efikas dhe paqësor

Shtetet e Bashkuara kanë uruar qytetarët shqiptarë për ushtrimin e të drejtës së tyre demokratike të votës në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit 2017. Shtetet...

Euronews shkruan për pesë sfidat e Edi Ramës

Zgjedhjet në Shqipëri kanë tërhequr vëmendjen tek mediat ndërkombëtare dhe fillimisht marrë shkas nga exit poll-et dhe më pas rezultatet e para të dala...

Ristani jashtë Kuvendit: Keqardhje për rezultatin, por misioni i PD vazhdon

I pozicionuar i katërti në listën e kandidatëve për deputetë të PD-së në qarkun e Vlorës, Arben Ristani sipas gjasave nuk do të arrijë...

Dibër/ Numërimi i kutive. Rezultat i ngushtë mes PS dhe PD, PDIU forcë e tretë

Ora 05:47/ Në qarkun e Dibrës i cili prodhon 6 mandate deputetësh janë numëruar gjithsej 73 nga 259 kuti votimi. Në bazë të rezultateve të...

Lezhë/ Numërohen 7 kuti. Kryeson PS, ndiqet ngushtë nga PD, surprizon PDIU

Ora 04:05/ Në qarkun e Lezhës, i cili prodhon 7 mandate deputetësh, deri më tani janë numëruar 28 nga 263 kuti votimi. Bazuar në...

Tiranë/ Bajrami i Madh, besimtarët falin Namazin në sheshin e ri

Pas 30 ditëve agjërim, lutje, adhurime gjatë muajit të Shenjtë të Ramazanit, besimtaret muslimanë shqiptare, dhe ata në mbarë botën, po festojnë diten e...

Korçë/ Vetëvritet polici pranë qendrës së votimit në Dishnicë

Një polic i caktuar për të ruajtur një qendër votimi në Dishnicë të Korçës ka vrarë veten me armën e  shërbimit. Inspektori Ameli Vila, 50-vjeçar...

Pakistan/ Shpërthen kamioni me naftë, mbi 120 të vdekur

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në qytetin Bahawalpur të Pakistanit, ku të paktën 123 persona kanë humbur jetën si pasojë e shpërthimit të një...

Zgjedhjet 2017/ Kreu i KQZ-së hap votimin: Dilni masivisht në votime, sot dita juaj!

Kreu i KQZ-së, Klement Zguri, ka çelur i pari zyrtarisht votimin për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Në orën 07:00 ai votoi në Qendrën e...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...