AUTHOR NAME

Rexhina Biba

1582 POSTIME
0 Komente

Cristiano Ronaldo publikon foton e parë me binjakët e tij

U përfol si thashethem, por tashmë Ronaldo ka zbuluar të vërtetën. Ylli i futbollit është bërë baba i dy fëmijëve binjakë, dhe ai nuk...

Donald Trump ngacmon gazetaren irlandeze në Shtëpinë e Bardhë (film)

Donald Trump , president i SHBA teksa po zhvillonte një bisedë telefonike me Kryeministrin irlandez, një moment ka ndëprerë telefonatën për të komplimentuar një...

Vajza, kjo është vera e pikave… (foto)

Tashmë që vera ka nisur, duket se vajzat nuk kanë të ngopur nga pikat. Disa i preferojnë ato në bluzet apo këmishat e tyre,...

Deklarata e tretë/ Kritikët e Bashës: Zgjedhjet me urgjencë rrezikojnë përçarjen e PD

Një grup anëtarësh dhe përfaqësues të PD kanë dalë në një tjetër deklaratë ku kërkojnë largimin Lulzim Bashës nga PD. Në deklarat thuhet ndër...

Selami: Rezultati jo befasues, shenjat dukeshin

Themelues dhe Kryetar i Partisë Demokratike në vitet 1992-1995, Eduard Selami synon të rikthehet sërish në krye të PD-së pas dështimit të Lulzim Bashës...

Pas deklaratës së Bashës/ Reagojnë ashpër Bregu dhe Topalli

Pas deklaratës së kreut të Partisë Demokratike Lulzim Bashës, për ngrirjen e funksioneve të tij brenda partisë dhe hapjes së zgjedhjeve brenda PD-së, kanë...

Ruli: Nëse Basha nuk jep dorëheqjen deri nesër, përzejeni si Jezusi tregtarët nga Tempulli

Ish-ministri i Partisë Demokratike, Genc Ruli ka bërë një deklaratë të ashpër ndaj liderit të opozitës, Lulzim Basha, pas qëndrimit të këtij të fundit...

Aksident i rëndë automobilistik në Milot-Rubik, një i vdekur

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në orët e mbrëmjes në aksin rrugor Milot-Rubik , në vendin e quajtur Fang, ku një automjet...

Kërkohet shkarkimi i Bashës nga drejtimi i Partisë Demokratike

Pasditen e sotme në media janë shpërndarë dy letra me përmbajtje të ngjashme, ku kërkohet shkarkimi i Lulzim Bashës nga drejtimi i Partisë Demokratike. Në...

Edi Rama feston fitoren në sheshin “Skënderbej”

Partia Socialiste zhvilloi një tubim festiv në sheshin “Skënderbej” pasditen e sotme pasi numërimi i votave shkoi drejt fundit dhe rezultati është në favorin...

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...