AUTHOR NAME

Media

13222 POSTIME
0 Komente

Krimi që tronditi Greqinë, autoritetet shumë afër identifikimit të autorëve. Ngushtohet lista e të dyshuarve (film)

Hetimet për krimin e rëndë në Glyka Nera, ku grabitësit vranë një nënë të re, duket se janë drejt identifikimit të autorëve. Ngjarja tragjike ndodhi...

Ekonomia që vret/ 215 vetëvrasje, rriten tentativat në vitin e pandemisë

Rritja e numrit të vetëvrasjeve në Shqipëri u atribuohet faktorëve ekonomikë dhe socialë. Teksa niveli i tyre vijon të jetë tre herë më i...

Në gjendje të rënduar, djali i mitur pa të gjithë skenën e vrasjes së babait (film)

Një ngjarje e rëndë tronditi këtë të premte Tiranën, ndërsa Mexhit Picari vrau me armë zjarri dhëndrin e tij Kudret Saliaj, i cili ishte...

Artan Hoxha: Vilat e shtrenjta në zona rezidenciale të Tiranës, ku jetojnë VIP-a dhe politikanë janë kthyer në “shtëpi bari” (film)

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se në zona rezidenciale në Tiranë po kultivohet kanabis. Në studion e Radarit Informativ me Jonida Shehun, Hoxha tha...

“Historinë time dua ta dëgjojnë!”/ Intervista e Dhuratës, vajzës së Mexhit Picarit që vrau dhëndrin sot në Tiranë (film)

Vrasja e ndodhur sot në Tiranë, ka zanafillë një histori të gjatë e jo të panjohur për mediat. Konflikti brenda familjes daton prej vitit...

Ja si të emigroni në Kanada. Flet specialistja e emigrimit (film)

Specialistja për çëshjet e emigrimit në Kanada, Jona Spahiu Kaddoura shpjegon se si mund të shkoni në këtë shtet me një vizë të rregullt...

Vdekja misterioze e 23-vjeçares Evgjeni Baxhos: Ja pse kanë dashur ta eliminonin (film)

Vazhdon të zgjojë dyshime vdekja e 23-vjeçares, Evgjeni Baxhos, e cila ndërroi jetë në mënyrë misterioze. E ftuar në “ABC-në e Mëngjesit”, Pranvera Xhafa, njohëse...

“Simboli në bark”, misteri i vdekjes së 23-vjeçares: Ngjyra nënkupton djallin dhe Luciferin (film)

Misteri i vdekjes së Evgjeni Baxhos prej ditësh po qarkullon në media rasti i 23-vjeçares që humbi jetën në rrethana misterioze në Tiranë. Fillimisht u...

Momenti i vrasjes në mes të Vlorës, Artan Hoxha: Si udhëtova në skaf me Delon Troqen (film)

Mbrëmjen e 21 Majit në mes të Vlorës u vra Delon Troqe, i cili u ekzekutua me kallashnikov nga një makinë në lëvizje. ABC...

Vdekja e mistershme e Evgjeni Baxhos, gazetarja zbulon personin e fundit që e takoi: Shoku e ftoi për kafe, u çua me shpejtësi nga...

Gazetarja Anila Hoxha, ka folur mbrëmjen e sotme në Open për vdekjen e mistershme të Evgjeni Baxhos, e cila u gjet e pajetë me...

Latest news

Marrëveshja për armët bërthamore, ‘e frikshme’, Irani shtyn bisedimet, me zgjedhjen e liderit të ri, nuk dihet kur mund të rifillojnë

Irani dhe gjashtë fuqi botërore kanë shtyrë bisedimet bërthamore për konsultime në kryeqytetet e tyre, tha të dielën i dërguari i Bashkimit Evropian në...

Degradon situata mes dy vëllezërve, heqin rripat për tu rrahur live në emision (film)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë në konflikte me njëri-tjetrin dhe nuk...

I nxehti dhe sëmundjet e zemrës, mjeku: Shmangni futjen në ujë të ftohtë!

Gjatë verës, i nxehti është armiku kryesor i personave që vuajnë nga patologji kardiake. Mjeku kardiolog, Taulant Gishto, shpjegon se të rrezikuar nga temperaturat...

E dashura e tradhtoi me gjyshin, i riu bën deklaratën tronditëse: Djali im është njëkohësisht xhaxhai im

Një i ri ka vendosur të ndajë me gjithë ndjekësit në TikTok historinë e tradhtisë, pikërisht faktin se e dashura e tij e ka...

Të shtëna armësh gjatë një feste, plagosen 3 fëmijë (film)

Tre fëmijë janë plagosur nga të shtënat që janë regjistruar gjatë një feste në Toronto. Autoritetet policore të Kanadasë kanë njoftuar se të plagosur kanë...