AUTHOR NAME

Media

12982 POSTIME
0 Komente

Rrënqethëse/ Të rinjtë shtyjnë makinën mes borës për të mbërritur në kohë në spital, e moshuara vdes rrugës (film)

Pamje rrëqethëse nga fshati Limaj në Dibër. Një e moshuar është marrë me batanije nga disa të rinj për t’u dërguar në spital, por...

Skandali/ Qeveria refuzon të paraqitet në gjykatën civile në Hagë, ku gjykohej çështja Becchetti

Ambasada Shqiptare në Hollandë dhe Ministria e Jashtme refuzojnë të paraqiten në gjykatën civile në Hagë, ku gjykohej çështja "Becchetti/Agon TV". Kjo rezulton nga vendimi...

Debati filozofik në Shqipëri: “Gruaja jote kërkon ndihmë tek shokët… Ti je homoseksual…” (film)

“Unë nuk e njoh këtë fare, dy herë e kam takuar…”. Kjo fjali çoi fillimisht në ironi mes Arjan Curit dhe Julian Zylajt, të premten...

Shtëpia muze e At Gjergj Fishtës/ U restaurua, por pastaj i vunë kyçin

Nga Leontina Nika Më 23 tetor, shtëpia e At Gjergj Fishtës në Fishtë, të Lezhës, monumente kulture, u inaugurua, pas restaurimit të saj. Në ceremoni mori...

Gazetari përplaset me Gjylametin në studio: Ndryshe flisnin, kur jeni në qeveri, ndryshe në opozitë (film)

Mbrëmjen e sotme në “As pro, as kundër” të drejtuar nga Robert Aliaj në ABC u diskutua për zgjedhjet në Kosovë dhe ndikimin në...

Ish-ministri i Jashtëm, Gent Cakaj çon Ramën dhe Metën në gjyq

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta pritet të përballen në një seancë gjyqësore në Gjykatën Kushtetuese në lidhje me kompetencat për dekretimin e...

Çastet prekëse/ Dy artistet marrin mesazhet më të bukura të dashurisë nga djemtë e jetës së tyre (film)

Mbrëmja e djeshme ka qenë krejt e veçantë në “E ardhmja është vajzë” me Ermira Çaushollin. Për herë të parë përballë njëra-tjetrës janë vënë...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Shpëtim Idrizi: Lista e opozitës së bashkuar nuk do ketë logon e PD, PDIU garon me siglën e saj (film)

Kryetari i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi konfirmoi se PDIU në zgjedhjet e 25 prillit do të jetë pjesë e listës...

Doda: Marrësheshja jonë me PD vlen që prej 2018, Çështja Çame një ndër pikat kryesore (film)

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU, Mesila Doda, deklaroi se marrësheshja mes Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet dhe Partisë Demokratike  vlen që prej 2018. E ftuar...

Zbulohen moderatorët e spektaklit më të ri të ABC, “Kosherja”

“Kosherja” është spektakli më i ri i humorit që do të fillojë javën e parë të marsit në ABC. Autori, Altin Basha ka zbuluar ditën...

Latest news

Rama takon të hënën Presidenten e KE dhe euro-komisionerin për zgjerim Oliver Varherly

Me 1 mars kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga delegacioni shqiptar do të marrë pjesë në takimin e Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel....

70 vjetori i vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve, Basha: Kujtesë që të mbrojmë rrugën tonë evropiane

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka përkujtuar ditën e sotme, 70-vjetorin e vrasjes pa gjyq të 22 intelektualëve nga diktatura. Në një postim në...

U qëllua me armë në Athinë, shqiptari lëvizte me antiplumb e lëndë narkotike me vete

Mediat në Greqi raportojnë detaje të reja rreth shqiptarit që u qëllua mbrëmjen e së premtes me armë zjarri në Athinë . Sipas raportimeve, shqiptari...

Plas sherri për vendin e parkimit, i riu acarohet keq dhe qëllon në ajër

U konfliktuan për vendin e parkimit, kapet dhe shoqërohet nga Policia, 18-vjeçari që qëlloi në ajër me një armë të dyshuar zhurmuese. Policia e Kukësit,...

Goditi djalin me thikë, arrestohet 63-vjeçari në Tiranë

Një 63-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Tiranës, pasi ka goditur me thikë djalin e  tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme pas...