AUTHOR NAME

Media

12989 POSTIME
0 Komente

Shpëtim Idrizi: Edi Rama e nisi si kalorësi i Çamërisë dhe e përfundoi si Kali i Trojës së Greqisë (film)

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka deklaruar se PDIU-ja do jetë në gjendje të mbledhë mbi 40 apo 50 mijë vota për opozitën. I shoqëruar...

Zgjedhjet e 25 Prillit/ Paloka tregon koalicionin me PD dhe 13 partive opozitare

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka folur në lidhje me koalicionin e arritur mes Partisë Demokratike dhe 13 partive të tjera opozitare  për...

Sondazhi II kombëtar/ Tre partitë e opozitës fitojnë me shumicë votash ndaj PS! Projeksioni në Elbasan e Shkodër

Rtv Ora dhe Antonio Noto publikuan sonte e rezultatet e sondazhit të dytë kombëtar si dhe projeksionet për dy qarqe: Shkodra dhe Elbasani. Sondazhi tregon...

Tiranë 1930/ Si sillej pushtetit me “Shukritë” e asaj kohe

Kur internimi ishte masa represive ndaj atyre që akuzoheshin për kurvëri, shkelje kurore e trafik prostitucioni. Të gjitha mediat janë pushtuar sot nga skandali seksual...

Zëri i Amerikës: Javën e fundit rekord vdekjesh nga COVID-19 në Shqipëri

Në Shqipëri, java e fundit shënoi nivelin më të lartë të viktimave nga COVID 19. Të dhënat zyrtare të përpunuara nga Zëri i Amerikës...

Kirurgia e njohur, Lida Shosha: COVID-i është futur në çdo shtëpi, përkeqësohet brenda 36 orëve (film)

Mjekja kirurge, Lida Shosha thotë: “COVID-i është futur në çdo shtëpi shqiptare dhe jo çdokush mund të përballojë shpenzimet e COVID-it, sidomos kur rastet...

Personalitet ishte Galileo Galilei që tha: “…eppur si muove!”. Këto “personalitetet” tona do të thonin: “toka nuk rrotullohet” (film)

Është çështje dinjiteti dhe Edi Rama jua hoqi pasi kishin kaluar 80 e kusur vjet. “Personalitetet” e Shqipërisë, nëse do të ishin të këtilla...

Pandemia la shqiptarët pa martuar/ Eurostat: Celebrimet ranë me 22% në vitin 2020

Pandemia, që ra papritur në gjithë botën e Shqipëri ka ndryshuar shumë plane, po ashtu dhe shumë tregues demografikë në vend. Karantina që zgjati nga...

Ekspertët për statistikat: Vdekjet nga COVID s’janë raportuar në të gjitha rastet (film)

Ekspertët e sqarojnë rritjen drastike të vdekjeve në tremujorin e fundit me COVID-19. Klodian Muço sqaron se shifrat e INSTAT janë  disa herë më...

Fatmira Breçani dhe Aurela Gaçe i vënë zjarrin emisionit “E ardhmja është vajzë” (film)

Të dyja të jashtëzakonshme, të dyja krejt të ndryshme, njëra gege e tjetra toskë. Fatmira Breçani dhe Aurela Gaçe në “E ardhmja është vajzë” të...

Latest news

Këshilli Kombëtar i PD jep “ok”, miratohet lista me kandidatët për zgjedhjet e 25 prillit

Këshilli Kombëtar i PD ka dhënë miratimin e tij për listën me kandidatët të propozuar nga Kryesia për zgjedhjet e 25 prillit. Lulzim Basha, kryetari...

Publikohet lista e PD për Tiranën, Shpëtim Idrizi renditet i nënti, Mesila Doda e 12-ta

Parti Demokratike ka publikuar rënditjen me emrat e kandidatëve të saj për qarkun e Tiranës, teksa pas disa orësh pritet të dorëzohet dhe lista përfundimtare...

A i lufton vaksina kineze mutacionet? Zbulohen rezultatet e studimit të fundit

Sipas të dhënave të një studimi në Brazil bëhet e ditur se vaksinat ndaj Covid-19 të zhvilluara nga Sinovac Biotech Ltd e Kinës është...

Shteti europian në luftë me rastet e reja: Zgjaten masat kufizuese kundër koronavirusit

Kryeministri Hollandez Mark Rutte tha të hënën se ora policore për të luftuar shpërthimin e koronavirusit duhet të vazhdojë të paktën deri më 31...

Xhemal Gjunkshi nuk do jetë kandidat në 25 prill, Basha e ‘josh’ me një pozicion të ri

Pas Eno Bozdos, edhe Xhemal Gjunkshi nuk do të jetë pjesë e zgjedhjeve të 25 prillit 2021 si kandidat në lista. Burimet bëjnë me dije...