AUTHOR NAME

Media

13618 POSTIME
0 Komente

Gjykata vendos 15 vjet burg për Giorgio Riformaton

Gjykata e Krimeve të Rënda, vendosi 15 vjet burg për shtetasin Italian, Giorgio Riformaton, piloti i avionit të drogës që u rrëzua në Divjakë...

Nga sot, qytetarët e Tiranës paguajnë 40 lekë biletën e urbanit

  Kompanitë e transportit publik në kryeqytet, kanë nisur sot aplikimin e ç,mimit të biletës së urbanit me 40 lekë. Rritja me dhjetë lekë e...

FMN: Borxhi publik është 83%, qeveria e kishte deklaruar 73%

  Fondi Monetar Ndëkombëtar deklaron se borxhi publik në Shqipëri është në të vërtetë është 83% dhe jo 73% siç e deklaron qeveria. Në një raport...

Bujar Leskaj: Denoncuam 128 miliardë lekë vjedhje për 4 vite

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj,  tha sot se në katër vitet e fundit, institucioni që ai drejton, ka zbuluar shkelje...

Sekretet e bukurisë sipas deputetit kaubojs

“Vajza! Eduarti po flet për sekretet e bukurisë. Mesoni si të bëni një make-up përfekt!” shkruan Lolita në fb.

Asnjë shqiptar në listën e kriminelëvë më të kërkuar të Europës

  Në listën e zezë të kriminelëve të kërkuar ka nga Serbia, Kroacia, Mali i Zi, Kosova, Sllovenia dhe Bosnja Thuhet shpesh se shqiptarët janë kriminelët më...

Patozi: Aleanca me LSI-në vetvërasje politike për PD

  Vetvrasje politike e ka cilësuar Astrit Patozi, një marrëvshje të mundëshme të PD-së me LSI-në. Në një intervistë për “Panorama”, deputeti i Partisë Demokratike,...

“Skënderbeu” blen dy lojtarë të rinj

Futbollisti nga Paraguai, Argel Orue, dhe nigeriani Nuruden Orelesi, janë dy blerjet e reja të ekipit të “Skënderbeut”. Ata mbërritën dje në Korçë pranë...

Milani nxjerr në shitje tre futbollistë

Nigel de Jong, Nocerino dhe Luiz Adriano janë tre futbollistët  që skuadra e Milanit i ka nxjerre në shitje Tre futbollistët me sa duket nuk...

Anketa/ Sa ju pengojnë katunarët?!

Me një anketë në Prishtinë më pyetën:  Sa ju pengojnë katunarët në Prishtinë? Përgjigjet: 3%  Nuk pengojnë  hiq 4%  Na pengojnë shumë 93% Kujna bre i pengojmë na?!

Latest news

Raporti vjetor, Moneyval: Shqipëria nuk përmirësoi masat e parandalimit të pastrimit të parave

Moneyval (një mekanizëm i Komisionit Europian që bën vlerësimin e riskut të pastrimit të parave) publikoi raportin vjetor për vitin 2021 pak ditë më...

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit arrestohet në Greqi, mbi të rëndonte urdhër-arrest evropian

Ish-kryebashkiaku i Bukureshtit është arrestuar pasditen e sotme në Glyfada, nga efektivë të policisë së Departamentit të Kërkimeve të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës. Media greke shkruan...

Të rinjtë nuk pyesin për policinë, përleshen me grushta para patrullës në Paskuqan

Disa të rinj janë zënë në rrugë këtë mbrëmje në Paskuqan. Mësohet se të rinjtë janë zënë në afërsi  të urës së re në...

Takimi Alibeaj-Balla, Boçi: Askush nuk mund ta dallojë ku fillon njëri e ku mbaron tjetri

Lidhur me takimin e Alibeajt me Ballën të mbajtur ditën e sotme sa i takon bisedimeve për propozimin e një emri për postin e...

Robert Aliaj “shpërthen” ndaj Ardit Çunit për Eurovizionin: Mos fol si skuth, je…

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Eurovizion ishte temë diskutimi për pjesën e dytë të emisionit “Open”. Pjesë e panelit të ftuar, ishin artisti Robert Aliaj,...