AUTHOR NAME

Media

13420 POSTIME
0 Komente

Tahiri: PS shtëpia e madhe e debatit, nuk penalizohen kritikët

Me sa duket kryeministri Rama nuk do të shkojë deri në vendimin për ta përjashtuar Ben Blushin, edhe se ky i fundit shfaqet gjithnjë...

Lirohen për mungesë provash, 5 zyrtarët e AULIZNI-t

Vendimi nga prokuroria Tiranë pasi nuk është provuar vepra penale e fallsifikimit të dokumentave të pronësisë Prokuroria e Tiranws ka urdhëruar lirimin e pesë zyrtarëve...

Mazhoranca dhe opozita nuk kanë draft për Byronë e Hetimit

Debatet në takimin e djeshëm të krerëve të koalcionit të majtë, Rama-Meta- Idrizi Të gjitha palët  janë dakord për ngritjen e Byrosë Kombëtare të Hetimit,...

Rama në Durrës: Kemi kundërshtar, jo vetëm nga qeveria e vjetër

Një tjetër mesazh i kryeminisytrit Rama për deputetin Ben Blushi, i cili prej ditësh po publikon një seri akuzash për ndaj tij. Gjatë fjalës...

Greva e fermerëve grek, bllokohet Kapshtica për 24 orë

Mbyllja e sporteleve në doganë sjellë radhë të gjata, puna do të rinis të dielën në orën 11 Për 24 orët e ardhshme pala greke...

PD kërkon shtyrjen e hetimit për serverin e tatimeve

Kreu i grupit parlamnetar demokrat i shkruan kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, kërkon zgjatjen e afatit për kryerjen e këtij hetimi Grupi Parlamentar i Partisë...

Shpenzimet e çmëndura të prokurorëve

Tenderat për dhurata/ 333 mijë lekë të reja kartolina, 300 mijë lekë për ujë, 80 milionë Lekë bileta avioni, shishe me konjak, stilolapsa të...

A mund të jetë PD një faktor përmbysës i sistemit të drejtësisë?!

Nga: Skënder Minxhozi Prej disa ditësh demokratët janë hedhur në sulm, për të shtyrë me çdo kusht kalimin në parlament të ligjit që do të...

Standard&Poors rrit vlerësimin për shqipërinë nga B në B+

Rama: Është rezultat shumë inkurajues për ekonominë shqiptare Agjensia presitigjoze Standard&Poors, ka rritur vlerësimin për Shqipërinë nga B në B+. Kryeministri Rama e ka cilëuar këtë vlerësim...

Seksizmi, shkarkohet një ministër serb

Një fjali e thënë me sfond seksual i ka kushtuar karrigen një ministri serb. Parlamenti serb ka shkarkuar mbrëmjen e së premtes nga detyra...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...