AUTHOR NAME

Media

13420 POSTIME
0 Komente

Fleckenstein: Byroja e Hetimit duhet të jetë e pavarur

Debati mes palëve politike në Shqipëri, është që Byroja e Hetimit të varet nga qeveria apo nga Prokurori i Përgjithshëm Eurodeputeti Knut Fleckenstein, tha sot se...

Avokatët në grevë, paralizohet gjyqsori

Avokatët bojkotuan sot proceset gjyqsore në të gjitha nivelet e gjykimit. Greva ishte paralajmëruar më parë dhe është organizuar nga Dhoma Kombëtare e Avokatisë...

Beteja shqiptare për Kriporen e Ulqinit, e gllabëruar nga familja e Gjukanoviçit

Kripa, përveç peshkimit është një nga pasuritë e shqiptarëve të Malit të Zi, në qytetin antik të tyre, Ulqinin Që nga pushtimi i qytetit prek...

Haradinaj: Zgjidhja e vetme, zgjedhje të parakohëshme

Kretari i AAK-së braktis takimin e thirrur nga presidentja Ahtifete Jahjaga, për zgjidhejn e krizës politike në Kosovë   Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,...

Rama përgjigje vezëve mbi ministrin Beqaj

  Kryeministri publikon një listë të gjatë me arritje, sipas tij, në sistemin e shëndetësisë të drejtuar nga ministri i sulumuar shpesh nga opozita dhe...

Vezë dhe domate mbi ministrin Ilir Beqaj

Sulmi nga aktivistët e “Aleanca Kuqezi” tek dera e ministrisë së Shëndetësisë Sulmohet me vezë e domate ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj. Aktivistë të lëvizjes...

Fati i së bukurës

  Nga Ardian Vehbiu Një shkrim sot në “Panorama”, për një punonjëse të Policisë së Shtetit, që e “pengon” bukuria në detyrë: me frymë pozitive për...

Koço Kokëdhima otomani i socialistëve

Një dosje për pashain e Jugut dhe senatorët që u kthyen në raja Kur  e shpalli Koço Kokëdhimën, fitues të disa tendera për privatizimin e...

Ristani: Opozita në riorganizim, ftojmë në koalicion Bamir Topin

  Partia Demokratike është e hapur për një koalicion të gjerë opozitar, tha sot sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie, Arben Ristani. Në një intervistë...

Servet Pëllumbi: Koalicioni PS-LSI nuk mbyll dot këtë mandat

Profesori i socialistëve: Ka forca centrifugale që i largojnë nga njëra tjetra, PS funsksionon si OJF ndërsa LSI si parti Biznesi “PS është kthyer në...

Latest news

Deputeti i PD-së, Bujar Leskaj jep alarmin: Dhjetëra shkolla në Vlorë janë mbyllur! Propaganda qeveritare nuk mund të mbulojë plagët e arsimit shqiptar

Deputeti i PD-së Bujar Leskaj ka uruar të gjithë nxënësit në mbarë vendin që sot nisin zyrtarisht procesin mësimor, ndonëse nën kushtet e pandemisë...

Alfred Cako bën deklaratën e habitshme: Ju tregoj se kush i kontrollon sot paratë e shqiptarëve

Konspiracionisti Alfred Cako shprehet se sot paranë e zotëron ‘Familja Rothschild’. Sipas tij, kjo familje zotëron të gjitha bankat e botës, edhe ato në...

Nuk ka bashkëpunim, talibanët ekzekutojnë drejtuesin e ISIS bashkë me 8 oficerë të tjerë

Ish-kreu i grupit terrorist ISIS-K, Abu Omar Khorasani është ekzekutuar dje në një burg në Afgansitan, njoftonte qeveria talibane. Ai ka qenë drejtues i degës...

Përfundon mbledhja e PD-së, Basha jep deklaratë për mediat: Jemi kthyer në parlament për këto arsye

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka folur për mediat pas përfundimit të mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së. Ai theksoi se qeveria Rama është fajtori...

Emërimi i Vlora Hysenit/ Kurti dhe Osmani e shkarkuan nga detyra, ndërsa Rama e punëson si këshilltare

Vlora Hyseni, nëndrejtore e Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, është emëruar këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Lajmin e bëjnë me dije mediat kosovare,...